Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Z Chociszewa na Mundial? Kto wie…

Ten, kto powiedział, że najlepszymi piłkarzami są mężczyźni (chłopcy), z pewnością nie miał racji (dowodem na to są chociażby ostatnie niezbyt udane mecze naszej reprezentacji na Mistrzostwach Świata). Oto bowiem w Szkole Podstawowej w Chociszewie rośnie wspaniała żeńska drużyna piłkarska!

Tworzą ją uczennice klasy III tutejszej szkoły. Nasuwa się pytanie, kto zaraził je sympatią, a może nawet miłością do tego, w świadomości kibiców, męskiego sportu? Bez wątpienia największe zasługi, słowa uznania i gratulacje należą się Panu Krzysztofowi Pyciarzowi ? nauczycielowi wychowania fizycznego, dzięki któremu o stworzonej w szkole drużynie piłkarskiej usłyszano w całym województwie. Ba!, usłyszano! W dniu 07.06.2002 roku nasze dziewczyny wywalczyły I miejsce w Wojewódzkim Finale piłki Nożnej ?Mlekołaki CUP 2002?.

Na szczeblu zawodów wojewódzkich zaprowadziły je wcześniejsze sukcesy. Pod koniec maja w powiatowych rozgrywkach także zajęły pierwsze miejsce, stąd ich obecność na tak prestiżowych zawodach sportowych. Pora wymienić nasze zawodniczki, które tak dzielnie pracowały na sukces zespołowy. Najskuteczniejszą z nich, zdobywczynią 16 goli okazała się Daria Bartczak. Nie ujmujemy zasług także innym zawodniczkom: Iwonie Andrzejczak, Sylwii Jach, Milenie Kołodziejczyk, Magdalenie Nowosińskiej, Larysie Pawlak, Ewie Sęk, Marcie Szafrańskiej, Magdalenie Wojtczak, Marcie Wójcickiej, i Urszuli Bagińskiej, które wdzięcznie i z prawdziwą determinacją zapracowały na I miejsce. Sukces ten cieszy tym bardziej, że zwycięstwo naszych ?piłkarek? było druzgocące: Chociszew : Rawa Mazowiecka 6:1, Chociszew : Wieluń 6:0, a i z powiatem kutnowskim zwyciężyły 5:1. Nasze mistrzynie, oprócz satysfakcji ? własnej i naszej ? ich kibiców, przywiozły z zawodów słusznej wielkości złoty puchar z napisem: ?I miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Dziewcząt – ?Z podwórka na stadion?, natomiast trzy uczennice ? Iwona Andrzejczak, Magdalena Nowosińska i nasza ?snajperka? ? Daria Bartczak otrzymały nagrody indywidualne w postaci wyjazdu na obóz sportowy do Ostrowa, organizowany przez Łódzki Związek Piłki Nożnej. Naszym sportsmenkom i ich trenerowi ? Panu Krzysztofowi Pyciarzowi serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Agnieszka Wiśniwska, dyrektor Stanisław Banaszczak i Grono Pedagogiczne.

Back to top