Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek OSP

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Parzęczew i Ozorków spotkały się w ubiegłą niedzielę, 7 lipca, podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.
Zawody rozgrywane były w grupie ?A?, w której występowało dziewięć męskich drużyn pożarniczych oraz w grupie ?C?, w której udział wzięła żeńska drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu. Gościnnie w zawodach wzięła udział drużyna z OSP Żelechlinek.
Druhowie i druhny mieli do pokonania bieg sztafetowy z przeszkodami i ćwiczenia bojowe.  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod kierownictwem sędziego głównego st. kpt. Jarosława Jaczyńskiego z JRG Ozorków.
W klasyfikacji końcowej zawodów zwyciężyła drużyna z OSP Żelechlinek. Wśród drużyn reprezentujących Gminę Parzęczew zwyciężyła drużyna OSP Opole. Drugie miejsce zajęli ochotnicy z Parzęczewa, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna OSP Chociszew.  Na zakończenie zwycięskim drużynom wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody. Na szczególne wyróżnienie zasługują druhny z OSP Opole, które bardzo aktywnie zaangażowały się w każdą z konkurencji i udowodniły, że ?słaba płeć? wcale nie jest taka słaba.

Poniżej filmik przedstawiający zmagania zwycięskiej drużyny z Gminy Parzeczew – OSP Opole, wykonany przez Pana Andrzeja Cytrowskiego: