Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Zbiórka darów dla uchodźców

W sklepach na terenie całej gminy trwa zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Bardzo serdecznie dziękujemy za okazane do tej pory wsparcie. Zbiórka trwa cały czas, do odwołania.

Na polecenie Wojewody, na hali sportowej w Parzęczewie organizujemy miejsce tymczasowego pobytu dla osób, które mogą zostać skierowane do naszej gminy przez Wojewódzkie Centrum Zrządzania Kryzysowego. Osoby te z pewnością oprócz schronienia będą potrzebowały żywności i środków czystości.

Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w pomoc naszym sąsiadom, a w szczególności tym Mieszkańcom, którzy udzielają schronienia i przyjęli pod swój dach rodziny z dziećmi.

Na dzień dzisiejszy na terenie gminy przebywa blisko 70 osób, w tym 35 dzieci. Do szkół zapisanych jest 19, a do przedszkola 3 dzieci z Ukrainy. Aklimatyzują się zarówno z nowym miejscem jak i rówieśnikami.  Na dzień dzisiejszy najważniejsze jest zapewnienie im wszystkim stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa.

Zbieramy:

  • nowe koce, pościel (kołdry, poduszki), poszwy, prześcieradła, koce, ręczniki, materace, śpiwory, klapki, łapcie dla dzieci,
  • kosmetyki i środki higieniczne,
  • chemię gospodarczą,
  • żywność długoterminową: makarony, kaszę, ryż, konserwy, olej, cukier, kawa, herbata, mleko UHT, suszone owoce, orzechy, słodycze.

Prawdopodobnie potrzebne będą również lodówki, pralki i kuchenki elektryczne, dlatego jeśli ktoś z Mieszkańców ma możliwość tymczasowego użyczenia takiego sprzętu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy pod numerem telefonu 503 140 413, 42 718 60 95 wew. 125

Pozostałe rzeczy prosimy dostarczać do Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie, ul. Ozorkowska 3, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00. Telefon kontaktowy FIT:  500 076 884

Do zbiórki można dołączyć robiąc zakupy w sklepach na terenie gminy Parzęczew. Zakupione rzeczy można zostawiać w specjalnie do tego przygotowanych i oznaczonych pojemnikach znajdujących się na terenie sklepu.

 

Back to top