Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Złoty jubileusz

W minioną sobotę, 20 października odbyły się uroczystości jubileuszowe mieszkańców z ponad 50-letnim stażem małżeńskim. Dostojni Jubilaci zgromadzili się w Centrum Odnowy Wsi w Parzęczewie, gdzie odbyła się  ceremonia wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta RP ?Za długoletnie pożycie małżeńskie?. Złote Gody to niecodzienny jubileusz, nie tylko dla małżonków, ich rodzin i przyjaciół, ale także dla władz samorządowych ? rodzina to przecież filar społeczeństwa.
Uroczystość poprowadził Zastępca Kierownika USC Pan Adam Świniuch. W tych ważnych chwilach uczestniczył także Poseł na Sejm RP Artur Dunin oraz Radna Sejmiku Wojewódzkiego Ilona Rafalska, którzy złożyli życzenia i gratulacje Jubilatom oraz wspólnie z Wójtem wręczali medale przyznane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Od Wójta pary otrzymały listy gratulacyjne oraz upominki. Wójt wyraził radość z licznego przybycia Jubilatów oraz przekazał wszystkim życzenia długich lat życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu. Podziękował również za pracę i trud włożony w  doniosłe dzieło wychowania młodego pokolenia oraz za wszystko co przez ten długi czas tworzyli jako małżeństwo i rodzina.
Złote gody to święto miłości wyrozumiałości i wzajemnego oddania. Zebrani na uroczystości członkowie rodzin nie kryli wzruszenia. Na zakończenie uroczystości był szampan, tradycyjne sto lat oraz poczęstunek. Czas Jubilatom i wszystkim zebranym gościom umilił występ kapeli ludowej z Parzęczewa.
Kłaniając się nisko wszystkim Parom Małżeńskim, Państwu Danucie i Henrykowi Dygas, Kazimierze i Janowi Gieragom, Halinie i Józefowi Łuczakom, Kazimierze i Wacławowi Molędom, Kazimierze i Józefowi Niewiadomskim, Joannie i Franciszkowi Olczakom, Zofii i Stanisławowi Pisera, Lucynie i Kazimierzowi Tarnackim, Janinie i Janowi Czaplińskim, Zofii i Franciszkowi Klimczakom, Genowefie i Józefowi Kołodziejczykom, Janinie i Władysławowi Mętlewiak, Zofii i Józefowi Sobczakom, Jadwidze i Mieczysławowi Stawickim, Władysławie i Stanisławowi Szafrańskim, Kazimierze i Tadeuszowi Wrzesińskim, Janinie i Józefowi Michalskim, Annie i Marianowi Pawlakom, Mariannie i Edwardowi Tomczakom, życzymy jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat w szczęściu i zdrowiu.
Back to top