Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Związek Międzygminny ?Bzura? podpisał umowę na budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w miejscowości Piaski Bankowe

DSCqqww_0017

DSCqqww_0017

Związek Międzygminny ?Bzura?, do którego Gmina Parzęczew należy od 2009 roku, wielkimi krokami zbliża się do realizacji dużego przedsięwzięcia, którego celem jest budowa Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w miejscowości Piaski Bankowe gmina Bielawy w powiecie łowickim. 28 czerwca br. Zarząd Związku w osobie Pana Ryszarda Nowakowskiego – Przewodniczącego Zarządu oraz Pana Jacka Lipińskiego ? Zastępcy Przewodniczącego Zarządu, podpisał umowę na realizacje drugiego etapu budowy Zakładu. Wykonawcą inwestycji będzie firma STRABAG, a bezpośredni nadzór nad budową obiektu będzie sprawował Jacek Kowalski ? Dyrektor Zarządzający i Kudir Nadashi ? Dyrektor Budownictwa Energetycznego i Ochrony Środowiska.

Pierwszy etap inwestycji, który zrealizowano w 2015 i 2016 roku, polegał na wykonaniu prac ziemnych, podniesieniu poziomu terenu, uzbrojeniu w przyłącze energetyczne i przyłącze wodne oraz przebudowie melioracji. Drugi etap, na który została podpisana umowa, obejmuje wybudowanie sortowni, kompostowni, składowiska odpadów i budynku administracyjnego. Założeniem jest, by na składowisko trafiała jak najmniejsza ilość odpadów, tj. nie więcej niż 10-20%. Reszta powinna zostać odzyskana i poddana recyklingowi.

Inwestycja opiewa na kwotę 60 997 965,44 zł łącznie z podatkiem VAT. Jak podkreśla dyrektor Jacek Kowalski, firma STRABAG ma duże doświadczenie w budowie tego typu obiektów, a na plac budowy powinna wejść w ciągu 7 dni. Na realizację zadania firma ma ok. 12 miesięcy, a za około 6-7 miesięcy powstaną budynki, tak by można je było jak najszybciej wyposażyć w urządzenia technologiczne. Zakład zostanie oddany do użytku w przyszłym roku i będzie instalacją przyjmującą i przetwarzającą odpady od 20 gmin należących do Związku.

DSC_0010qwe

 

DSC_0023qwe

 

DSC_0042


Back to top