Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

60 tys. zł na „Zdalną szkołę”

W odpowiedzi na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie, w ramach projektu „Zdalna Szkoła” finansowanego w 100% z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 możliwe jest pozyskanie środków na zakup komputerów osobistych w celu umożliwienia uczniom oraz nauczycielom uczestnictwa w kształceniu zdalnym. Gmina Parzęczew pozyskała na ten cel 60 tysięcy zł. Jest to maksymalna kwota, o jaką gmina mogła wnioskować, biorąc pod uwagę liczbę uczniów w placówkach oświatowych w Parzęczewie i Chociszewie. Za tą kwotę zostanie zakupionych kilkadziesiąt laptopów, które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. Sprzęt trafi m.in. do tych gospodarstw domowych, gdzie dziecko nie posiada w ogóle komputera lub gdzie jest np. kilkoro dzieci w wieku szkolnym i nie wszyscy mają do dyspozycji własne urządzenie do nauki zdalnej. 

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami wirusem COVID-19. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, dzięki któremu może uczestniczyć w realizowaniu podstawy programowej.

Kiedy sytuacja wróci do normy, zakupiony sprzęt komputerowy trafi do szkół i będzie służył uczniom do nauki w normalnych warunkach szkolnych.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Back to top