Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

DNI PARZĘCZEWA

Tradycyjnie, w przedostatni weekend czerwca, Parzęczewianie obchodzili swoje święto. Tegoroczne dni Parzęczewa upłynęły pod znakiem pięknej, słonecznej pogody, co przyciągnęło do wspólnej zabawy zarówno naszych mieszkańców, jak i wielu gości. Nie tylko pogoda jednak spowodowała tak dużą frekwencję. Sprawił to zapewne atrakcyjny i różnorodny program.

Pierwszy dzień obchodów rozpoczął się od meczu rozegranego między drużynami: „Orzeł Parzęczew” i „Zryw – Śliwniki”, który zakończył się rezultatem 4:1 dla gospodarzy. O godz. 14.00 rozpoczęły się uroczystości nad zalewem. Jako pierwsi weszli na scenę członkowie kapeli ludowej „Parzęczewiacy”, działającej przy GOKSiR. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały następnie dzieci i młodzież – również podopieczni Ośrodka Kultury. W pięknym, barwnym i żywiołowym programie o Hiszpanii wystąpili parzęczewscy gimnazjaliści. Program przygotowały nauczycielki, panie: Wiesława Nowak i Ewa Jędrachowicz. Zupełnie innego rodzaju pokaz, aczkolwiek także ciekawy, przeprowadzili młodzi karatecy z Aleksandrowa. Była to grupa zawodników Towarzystwa Sportowego „Sokół – Syguła” z sekcji aleksandrowskiej, prowadzonej przez sensej Radosława Olczyka oraz z sekcji Głowieńskiej, prowadzonej przez sensej Grzegorza Kowalczyka. W sobotnie popołudnie odbywał się równolegle turniej siatkówki plażowej, w której zwycięzcami okazali się: Paweł Kurowski i Łukasz Kałużny.

Atrakcją wieczoru, szczególnie dla młodzieży był koncert zespołu AUT OF ORDER, który wykonał zarówno własne piosenki, jak i znane utwory w innych, ciekawych, czasem zaskakujących aranżacjach. Niezawodny okazał się po raz kolejny zespół „Zodiak”, który bawił ludzi do późnych godzin nocnych. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że obydwa zespoły są laureatami telewizyjnej „Drogi do gwiazd”

Drugi dzień obchodów „Dni Parzęczewa” rozpoczął się od przemówień przedstawicieli władz Parzęczewa oraz zaproszonych gości. Gośćmi specjalnymi byli także „Zasłużeni dla Gminy Parzęczew”. W tym roku Rada Gminy przyznała odznaki następującym osobom: Leonowi Henrykowi Bójko, Antoniemu Duniakowi, Henrykowi Głodkowi, Kazimierzowi Mazurkiewiczowi, Janinie Wdowiak, Leonowi Zuchniewiczowi oraz pośmiertnie: Stanisławowi Draczyńskiwmu, księdzu Kazimierzowi Gadzinowskiemu, Janowi Ignaczakowi i Kazimierzowi Majchrzakowi.

Niedzielną część artystyczną rozpoczął Międzypowiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Swój program przedstawiły orkiestry z: Parzęczewa, Uniejowa i Górki Pabianickiej. Zwyciężyła Harcersko – Strażacka Orkiestra Dęta z Uniejowa, drugie miejsce zajęły egzekwo dwie pozostałe orkiestry. Decyzję taką podjął, występujący w roli jurora Przemysław Hachorkiewicz vice Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie. Następnym punktem programu był występ siemianowickiego kabaretu „Śląskie Karlusy”, który zainteresował i rozbawił publiczność. Najwięcej ludzi zgromadziło jednak, znane z telewizji „Spotkanie z Balladą”. „Kopydłowscy” artyści nie zawiedli swoich fanów. Występ bardzo się podobał, wielokrotnie przerywany był gromkimi brawami. Wieczorem wystąpił natomiast zespół muzyczny, działający przy GOKSiR w programie zatytułowanym: „U progu lata”. Tego dnia bawiono się również do późnej nocy, tym razem była to dyskoteka, prowadzona przez Michała Kwiatkowskiego, który był konferansjerem niedzielnej imprezy.

Obchody „Dni Parzęczewa” uatrakcyjniły także rozstawione nad zalewem ogródki piwne „Kipera” oraz „wesołe miasteczko”, z którego wyjątkowo ciekawej oferty bardzo chętnie korzystały dzieci. Również atrakcją dla dzieci były konkursy, przeprowadzane na scenie. Brały w nich udział zarówno starsze dzieci, jak i maluchy, które otrzymały mnóstwo prezentów. Tradycyjnie, odbyły się także zawody wędkarskie, których „plon” trafił na stoły, zastawione tego dnia dla zaproszonych gości.

Podsumowując, śmiało można uznać tegoroczne obchody „Dni Parzęczewa” za udane. Niewątpliwie jest to w równej mierze zasługa sprzyjającej pogody jak i starań organizatorów.

Back to top