Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Dziecka w Parzęczewie

1 czerwca w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie odbyła się impreza dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Imprezę rozpoczął wójt gminy Ryszard Nowakowski, składając dzieciom życzenia i włączając się do wspólnej zabawy.

Podczas imprezy dzieci brały udział w warsztatach czekolady, podczas których każdy uczestnik mógł zrobić własnego czekoladowego lizaka. Wyświetlona została także bajka o czekoladzie. Dzieci brały udział w licznych konkursach z nagrodami, które prowadził animator ? Maciej Janecki, w śmiesznym przebraniu clowna. W imprezie uczestniczyło ponad siedemdziesięcioro dzieci wraz z opiekunami. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy sprawić dzieciom radość i zapewnić dobrą zabawę.

Dzień dziecka w Parzęczewie

Obchody Dnia Dziecka po raz kolejny przebiegły w Parzęczewie pod znakiem sportu. 1 czerwca był bowiem jednocześnie dniem, na który zaplanowano Ogólnopolski Turniej Miast i Gmin.

W roku ubiegłym oraz obecnym, Gmina Parzęczew została jednym z laureatów turnieju. Tym razem również wzięliśmy udział w turnieju i zajęliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Podczas turnieju odbyło się mnóstwo konkurencji sportowo-rekreacyjnych w trzech ośrodkach sportowych: Parzęczew, Leźnica Wielka, Chociszew. Wzięła w nich udział większość uczniów, zarówno z obydwu podstawówek: Parzęczewa i Chociszewa, jak i z parzęczewskiego gimnazjum.
W Parzęczewie dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: dwa ognie, slalom z piłkami, przeciąganie liny, skoki na skakance, wyścigi w workach, wyścigi z przenoszeniem piłki, wyścigi z przenoszeniem szklanki wody, mecze piłki nożnej chłopców i dziewcząt, rzut piłeczką palantową, skok w dal z rozbiegu, biegi na dystansach od 60 do 3000 m, turniej piłki siatkowej dwójkami.
Dodatkową atrakcją dla dzieci był poczęstunek w szkole podstawowej zorganizowany wspólnie przez PKPS i Radę Rodziców z podstawówki. Na szwedzkim stole znalazło się mnóstwo słodyczy, a najmłodsze dzieci zostały dodatkowo obdarowane zabawkami. Zwieńczeniem atrakcji szkolnych był występ Teatru ARLEKIN z Łodzi w przedstawieniu “Tymoteusz wśród kwiatów”.
Na obiektach w Leźnicy Wielkiej odbyły się: turniej piłki siatkowej plażowej, wyścigi na rowerach wodnych, turnieje piłki nożnej chłopców i dziewcząt, blok rekreacyjny, trójbój, biegi na orientacje.
Na obiektach w Chociszewie odbyły się: rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, skoki przez skakankę, tenis stołowy, unihokej, dwa ognie, przeciąganie liny, wyścigi w workach.
Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele w-fu. Koordynatorem całej imprezy był Prezes LKS Orzeł Parzęczew Kazimierz Kurtasiński. Zaszczycili nas także swoją obecnością: Prezes Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS – Marek Mazur oraz przedstawiciel Rady LZS – Wojciech Świątek. Byli także goście z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Hieronim Hubar i Naczelnik Wydziału Kultury, Edukacji i Sportu Marek Woźniacki.
Po zakończeniu konkurencji sportowych dzieci zgromadziły się przy ognisku, gdzie piekły kiełbaski, i co tu dużo mówić zwyczajnie grzały się w ten niestety zimny, czerwcowy dzień. Nie mogło oczywiście zabraknąć także strawy dla ducha. Referat Kultury przygotował część artystyczną w wykonaniu swoich podopiecznych. Młodzież, słuchając znanych piosenek, bawiła się świetnie, zagrzewana do zabawy przez swoich nauczycieli.
Mimo więc niesprzyjającej pogody nasze dzieci spędziły swoje święto aktywnie i w dobrych humorach.

Renata Nolbrzak

DZIEŃ DZIECKA W PARZĘCZEWIE

Poniedziałek – 3 czerwca był pewnie dla dzieci z gminy Parzęczew, jedynym w roku poniedziałkiem, w który z takim zapałem przyszły do szkoły.

I miały ku temu powody. Na ten dzień wyznaczono bowiem gminne obchody Dnia Dziecka – obchody, których program był niezwykle atrakcyjny. Do udziału w nich zaproszono dzieci ze szkół podstawowych w Parzęczewie, Chociszewie i Parądzicach oraz gimnazjalistów z Parądzic i Parzęczewa.

O godz. 11.00 wszystkie dzieci zjadły obiad w szkolnej stołówce.

Następnie przeszły na stadion, gdzie Michał Kwiatkowski – prezenter Radia „Classic”, prowadzący imprezę, zapowiedział występ teatru dziecięcego KORALIK, działającego przy Klubie Garnizonowym w Leźnicy Wielkiej. Spektakl, który wyreżyserowała p. Danuta Wolna nosił tytuł „Miś Bąbelek u rozbójników”. Dzieci biorące udział w przedstawieniu były naprawdę świetnie przygotowane, zadbano także o scenografię i piękne kostiumy.

Około godziny później rozpoczął się turniej „Wyścig po zdrowie”, w którym konkurowały dwa gimnazja: z Parzęczewa i Parądzic. Część sprawnościową, obejmującą biegi przełajowe i tor przeszkód wygrało Gimnazjum w Parzęczewie. Jeśli chodzi natomiast o wiedzę dotyczącą odżywiania i zdrowego trybu życia, której dotyczyły pytania testu, stanowiącego drugą część „Wyścigu po zdrowie”, lepsi okazali się uczniowie z Parądzic.

Po zakończeniu zmagań konkursowych, wręczeniu medali i nagród, nadszedł moment, na który dzieci (i nie tylko), chyba najbardziej czekały. Rozpoczął się mianowicie koncert Majki Jeżowskiej. Blisko dwie godziny gwiazda nie tylko śpiewała, ale i bawiła się z dziećmi. Wspaniały kontakt z publicznością sprawił, że dzieciaki były naprawdę zachwycone.

Dużą atrakcją okazało się także „wesołe miasteczko”, z którego dzieci mogły korzystać nieodpłatnie. Imprezę zakończył mecz rozegrany między drużynami: „Orzeł” Parzęczew i „HAS” Wartkowice, w którym drużyna gospodarzy wygrała 2 : 1.

Całej imprezie towarzyszył blok rekreacyjno – sportowy, który po raz kolejny poprowadzili w Parzęczewie przedstawiciele Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS z Łodzi. Dzieci dostawały drobne upominki za udział w poszczególnych konkurencjach, a najlepszym wręczano prezenty na scenie.

Zapewnienie tylu atrakcji możliwe było między innymi dzięki sponsorom, których udało się przekonać do zaangażowania się w przygotowanie imprezy. Byli to: „Agrochemia” S.A., Provident Polska S.A., Zakład Instalacji Sanitarnych i c.o. – Jacek Jańczyk oraz Suprmarket OBI. Podsumowując, można śmiało stwierdzić, że cel, jaki postawili sobie organizatorzy został osiągnięty – dzieci bawiły się znakomicie!

Renata Nolbrzak

Back to top