Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dodatkowe pieniądze na inwestycje drogowe

Aż 1,5 mln zł udało się zaoszczędzić z przetargów na dotychczas zrealizowane powiatowe inwestycje drogowe. Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Zgierskiego, zdecydowano, że do końca tego roku, za tę kwotę przebudowanych zostanie kolejnych 6 dróg.
I tak dotychczas gruntowe drogi w miejscowościach: Ciosny w gminie Zgierz (900 m), relacji Parzęczew – Kuciny (820 m), Chociszew ? Orła w gminie Parzęczew (190 m przejazdu kolejowego) zyskają nawierzchnię asfaltową. Inwestycja w Ciosnach będzie finansowana z powiatowej i gminnej kasy. Podobnie droga nr 3707 w gminie Parzęczew, której koszty remontu podzielą między siebie powiat i gmina. Koszt przebudowy problematycznego od lat przejazdu kolejowego w Orłej poniesie tylko powiatowy samorząd.

Nową nawierzchnię zyska także 2-kilometrowy odcinek drogi relacji Bratoszewice ? Domaradzyn ? Popów w gminie Głowno, w przebudowę którego zainwestuje powiat zgierski.
Nakładki na już istniejących nawierzchniach zostaną położone na odcinku drogi relacji Grotniki ? Jedlicze A (1 100 m) w gminie Zgierz i na ulicach Brużyca i Witosa (w sumie 1 300 m) w Aleksandrowie Łódzkim. Pierwsza z tych inwestycji współfinansowana będzie po połowie z gminą Zgierz, zaś aleksandrowskie drogi powiat wyremontuje sam.

źródło: Małgorzata Tomczuk – Powiat Zgierski

Back to top