Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Dziecka pełen atrakcji

Roześmianie buzie, tańce, hulanki, konkursy, zawody i beztroska zabawa ? tak upłynął dzieciom z gminy Parzęczew jeden z najważniejszych dla nich dni w roku ? Dzień Dziecka. Z tej okazji zorganizowane zostały trzy imprezy.

Najmłodsi milusińscy z Punktu Przedszkolnego ?Plastuś? oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chociszewie spotkali się na sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych. Czekał tam na nich animator Maciej Janecki w kolorowym przebraniu clowna, zapraszając wszystkich do zabawy. Ponadto, dzieci miały możliwość przeniesienia się do świata wyobraźni, dzięki uwielbianej przez maluchów atrakcji malowania twarzy. Zabawę rozpoczął Wójt Gminy Ryszard Nowakowski, składając wszystkim dzieciom życzenia i włączając się do wspólnego świętowania. Tańce, liczne konkursy z nagrodami, ?kolorowe? buzie oraz duża porcja śmiechu sprawiły, iż ten dzień był pełen radości i miłych gestów. W imprezie uczestniczyło ponad siedemdziesięcioro dzieci wraz z opiekunami, a to oznacza dużą ilość pozytywnej energii oraz sporą dawkę świetnego humoru.

Niemniej ciekawie i wesoło było w Szkole Podstawowej w Parzęczewie. Wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie świętowanie rozpoczęło się od ogłoszenia wyniku wielu konkursów, zarówno tych międzyklasowych jak i pozaszkolnych. Następnie uczniowie klas IV-VI z wychowawcami przeszli na halę sportową przy Gimnazjum w Parzęczewie, aby podziwiać pokaz walk karate w wykonaniu wielokrotnego mistrza Polski Macieja Grubskiego wraz z jego grupą. Dla pozostałych uczniów rozpoczęła się natomiast taneczna zabawa prowadzona przez panią Urszulę Pakułę. Salę wypełniła muzyka, a dzieci w radosnej atmosferze beztrosko tańczyły, skakały i śpiewały. Roześmiane buźki zdobiły artystyczne makijaże, w wykonanie których zaangażowały się dziewczęta z Gimnazjum. Ponadto, na wszystkie dzieci czekały paczki pełne słodyczy, zimne napoje, a Samorząd Uczniowski prowadził stoisko z pysznymi tostami i domowymi wypiekami.

Z kolei Gimnazjum w Parzęczewie postanowiło spędzić ten dzień w klimacie sportowych rozgrywek. Wuefiści gimnazjum – Katarzyna i Paweł Kurowscy – zorganizowali bowiem zawody w badmintona. W turnieju wzięło udział w sumie 50 osób – 16 dziewczyn i 34 chłopców, na których czekały dyplomy, nagrody oraz puchary za I miejsca. Po długich zmaganiach wśród chłopców najlepszy okazał się: Kamil Podlewski, tuż za nim uplasował się Michał Jóźwiak, a następnie kolejno Bartek Jóźwiak oraz Dawid Kalkowski. W kategorii dziewcząt klasyfikacja wygląda natomiast następująco: I miejsce zajęła Magdalena Raj, II ? Julia Szczygieł, III ? Katarzyna Michalak i IV ? Faustyna Wawrzyniak.

Wszystkie atrakcje, konkursy i zabawy sprawiły, iż ten dzień był pełen radosnej atmosfery, uśmiechu i co najważniejsze – wspólnej zabawy.

 

 

Back to top