Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Edukacji Narodowej

 W dniu 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie już Dzień Nauczyciela stał się okazją do życzeń skierowanych pod adresem nauczycieli oraz wszystkich osób związanych z edukacją. Z tej okazji w obydwu gminnych szkołach odbyły się okolicznościowe apele. Podczas uroczystości nastąpiło pasowanie na uczniów dzieci, które w tym roku rozpoczęły swoją przygodę ze szkołą. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Bez zbędnej tremy zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwszy miesiąc nauki

        Podczas akademii uczniowie swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem poloneza. Po programie artystycznym dyrektor szkoły w Chociszewie Pan Krzysztof Pyciarz oraz Dyrektor szkoły w Parzęczewie Pani Agnieszka Graczyk uroczyście pasowali uczniów, którzy ślubowali ”(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Wszystkim uczniom życzymy ogromnego zapału do nauki, wielu radosnych chwil spędzonych w szkole, bardzo dobrych wyników w nauce oraz poznania wielu wspaniałych kolegów.

Jak co roku, przy tej okazji Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski przyznał nagrody dla nauczycieli, którzy osiągnęli szczególnie wysokie wyniki w pracy pedagogicznej. To dzięki ich zaangażowaniu w przygotowanie uczniów, nasze szkoły po raz kolejny osiągnęły najwyższe wyniki egzaminów klas gimnazjalnych i klas VIII w województwie łódzkim. Nagrodę Wójta otrzymali: Aleksandra Sroczyńska-Kisser, Ewa Dominczyk, Paweł Soliński, Małgorzata Gosińska w Szkole w Parzęczewie, zaś w Chociszewie nagrodę otrzymała Anna Matusiak.

Wójt złożył życzenia oraz podziękował nauczycielom za dobrą współpracę z samorządem gminnym i rodzicami, co przynosi wymierne efekty. Podziękował również za ich wkład i zaangażowanie w edukację młodego pokolenia. Wspomniał również, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na rozbudowę szkoły wraz z przedszkolem w Parzęczewie. Inwestycja jest zaplanowana do realizacji na lata 2020-2021. Dobudowane zostanie dwupiętrowe skrzydło szkoły, w którym zaprojektowano nowoczesne klasy wraz z innowacyjnym wyposażeniem. Zarówno szkoła jak i punkt przedszkolny zyskają nowe pomieszczenia, przez co kształcenie uczniów w parzęczewskiej szkole będzie na najwyższym poziomie.

.

 

 

Back to top