Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Edukacji Narodowej

DSC_0115

DSC_0115

14 października to Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez nauczycieli, pedagogów, wychowawców i uczniów. Ustanowiony został w 1972 roku i od tamtej pory jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą ? zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami. To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników. Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski doceniając pracę Dyrektorów gminnych szkół wręczył im w dniu dzisiejszym nagrody. Zarówno Pani Agnieszka Graczyk jak i Pan Krzysztof Pyciarz są bardzo dobrymi gospodarzami swoich szkół. Oboje dbają o to aby były  one wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe, a systematyczne remonty sprawiają ,iż zarówno nauczycielom jak i dzieciom nauka upływa w przyjemnej atmosferze. W Szkole Podstawowej w Chociszewie wszystkie klasy wyposażone są w tablice interaktywne, a Zespół Szkół w Parzęczewie od tego roku posiada rozprowadzoną światłowodem sieć internetową, co umożliwia korzystanie z szybkiego i stabilnego internetu oraz pozwoliło na wprowadzenie dziennika elektronicznego.
Tradycją stało się, że w tym dniu w gminnych szkołach w poczet uczniów przyjmowani są pierwszoklasiści. Uczniowie w obecności nauczycieli, rodziców i starszych kolegów ślubowali być dobrymi uczniami i kolegami oraz godnie reprezentować dobre imię szkoły. Po części artystycznej przygotowanej z tej okazji Dyrektorzy uroczyście przyjęli ich w poczet szkolnej społeczności.
W trakcie uroczystości Wójt  złożył życzenia nauczycielom, a Dyrektorzy wręczyli wyróżnienia tym, którzy szczególnie angażują się w wychowanie młodego pokolenia. Dyrektor Agnieszka Graczyk nagrodziła Panią Halinę Bogucką, Małgorzatę Śnieg, Izabelę Kudelską oraz Małgorzatę Antosik natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chociszewie postanowił wyróżnić Panie: Ewę Jędrachowicz oraz Annę Matusiak.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2014 roku  w szkołach działających na terenie gminy Parzęczew  uczniowie  oraz nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej.

Od godzin porannych w szkołach panowała podniosła atmosfera. Jak co roku każda z placówek przyjęła do swego grona nowych uczniów, którzy podczas akademii zostali pasowani na pierwszoklasistów. To święto zgromadziło wielu przedstawicieli władz oraz rodziców.  Wójt Gminy Parzęczew odwiedził w tym wyjątkowym dniu każdą szkołę .

(więcej…)

Back to top