Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Rodziny w Punkcie Przedszkolnym

31 maja 2011r. dzieci biorące udział w projekcie pt. ?Wczesna edukacja drogą do sukcesu poprzez kontynuację Punktu Przedszkolnego w Parzęczewie? współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO Kapitał Ludzki obchodziły ?Dzień Rodziny?. Uroczystość, którą rozpoczął wójt Ryszard Nowakowski życzeniami dla rodziców, odbyła się w Centrum Odnowy Wsi w Parzęczewie. Wójt podkreślił fakt, że rodzina jest najważniejszą jednostką w życiu każdego człowieka.

Dzieci przygotowały dla rodziców i zaproszonych gości przedstawienie, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz z wdziękiem i dziecięcym urokiem tańczyły w rytm muzyki. Mali aktorzy wystąpili w pięknych, kolorowych strojach, które przygotowały wraz z rodzicami. Część dzieci była przebrana za wiosenne kwiaty, a pozostałe nosiły na głowach zabawne czapeczki. Podczas części artystycznej walczyły ze stresem i tremą by jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Wszyscy zgromadzeni goście podziękowali za ten dziecięcy trud gromkimi brawami. Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom przepiękne świeczniki, które własnoręcznie wykonały na zajęciach papieroplastyki. Widać było wzruszenie mam malujące się na twarzach i dumę rozpierającą szczęśliwych ojców.

Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez mamy i panie przedszkolanki, który był wspaniałą nagrodą dla dzieci zmęczonych występem.

Po raz kolejny udało się zorganizować imprezę, która była cudownym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Było to prawdziwie rodzinne święto. Organizowanie tego typu przedsięwzięć jest świetną okazją do zintegrowania dwóch środowisk: domu rodzinnego i przedszkola.

Back to top