Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

„Dzień Rodziny” z firmą de Heus

Animacje dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, konkursy, tańce, przejażdżki bryczką ? to jedne z atrakcji, jakie czekały na uczestników pikniku ?Dzień Rodziny?. Piknik został zorganizowany po raz pierwszy, na terenie szkoły podstawowej
w Parzęczewie, przyciągając tłumy z całej gminy i nie tylko.
Mimo piątku trzynastego był to szczęśliwy dzień, pełen dziecięcych uśmiechów. Rozpoczął się nietypową lekcją o zagadkowym tytule ?Co było pierwsza: jajko czy kura??. Wesoły i interaktywny wykład, wysłuchany w niesamowitym skupieniu przez dzieci, poprowadziła Małgorzata Moszczyńska, wolontariuszka ?Działamy i wspieramy? z firmy De Heus. Firma była inicjatorem pikniku i fundatorem tablicy interaktywnej, na której odbyła się prezentacja. Zajęcia zapoznały dzieci z różnymi gatunkami drobiu oraz odpowiedziały na wiele ich pytań związanych ze zwierzętami.
Zwierzęta to jednak nie tylko bohaterowie lekcji, ale i konkursu plastycznego: ?Jak wyglądało życie na wsi na przełomie wieku?, skierowanego do uczniów klas IV-VI oraz ?Bezpieczeństwo na wsi?, w którym uczestniczyli najmłodsi uczniowie klas I-III. Inspiracją konkursu stała się działalność firmy De Heus, która żywi zwierzęta gospodarskie. Bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza na wsi, to poważny temat, który wspiera firma, m.in. prowadząc dla dzieci prelekcje i obdarowując je odblaskami.  
?Zachwyciły nas prace dzieci. Wykonały niesamowite makiety, przedstawiające życie na wsi, dbając o wszelkie detale, namalowały również piękne rysunki. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.? ? mówi Agnieszka Głodek, wolontariuszka programu ?Działamy i wspieramy?. Jakie atrakcje czekały na uczestników pikniku? Zorganizowany został m.in. turniej rodzinny pod hasłem ?Rodzina to najlepsza drużyna?, w trakcie którego uczniowie wraz z rodzicami wykazali się sprawnością fizyczną i wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Odbyły się m.in. wyścigi w workach, przeciąganie liny oraz zabawy taneczne.
Były również gry i zabawy z klaunem, połączone z pokazem baniek mydlanych, malowanie twarzy i to czego nie może zabraknąć na pikniku, czyli biesiada przy ognisku.
Ważnym elementem imprezy były stoiska klasowe, prowadzone przez rodziców. Klasy oferowały różnorodne atrakcje, od słodkich wypieków, wyśmienitych naleśników i sałatek, poprzez własnoręcznie robione ozdoby aż do przejażdżek bryczką. Atrakcje były płatne, a zarobione w ten sposób pieniądze klasy przeznaczą na swoje potrzeby.
Podczas pikniku panowała radosna, rodzinna atmosfera. Na szczęście dopisała również pogoda.

Galeria zdjęć

Back to top