Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Majówka jak za dawnych lat

Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Bibianów 14 maja zorganizowało Majówkę Staropolską. Na wspólne biesiadowanie bardzo licznie przybyli mieszkańcy nie tylko Bibianowa, ale z całej gminy Parzęczew. Gospodarzami imprezy byli Prezes Stowarzyszenia Pani Bogumiła Bednarek oraz Sołtys i Wiceprezes Stowarzyszenia  Pan Marek Tarnacki.  Stowarzyszenie powstało aby zintegrować i zaktywizować mieszkańców. Cel ten został osiągnięty, bowiem mieszkańcy chętnie zaangażowali się we wspólne przygotowania majówki. Na uwagę zasługiwała oryginalna dekoracja –  wozy drabiniaste przyozdobione barwnymi kwiatami i kolorowe koce tworzyły atmosferę majówki jak za dawnych lat. Na gości czekał poczęstunek w postaci grochówki i bigosu serwowanego prosto z kuchni polowej oraz kiełbasek pieczonych przy ognisku. 

Nie zabrakło też konkursów i zabaw, w których chętnie uczestniczyli zarówno najmłodsi jak i starsi uczestnicy majówki. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najlepsze ciasto oraz konkurs na refleks ogłoszony przez Sołtysa. Wszystkim gościom czas umilał zespół muzyczny, który zapraszał wszystkich do wspólnej zabawy oraz występy dzieci z ozorkowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę.
Mimo kapryśnej pogody wszystkim dopisywał dobry humor, a atmosfera majówki była przednia. Mamy nadzieję że Majówka Staropolska w Bibianowie na stałe wpisze się w kalendarz imprez w gminie Parzęczew.

Galeria zdjęć

Back to top