Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Ferie zimowe w Gminie Parzęczew

DSC_3547

DSC_3547

Ferie zimowe już na półmetku. Dla uczniów to czas odpoczynku i zabawy, ale w szkołach praca wre. Dyrektorzy szkół podstawowych z terenu Gminy Parzęczew wykorzystują czas, kiedy dzieci nie ma w szkole na remonty.  W Chociszewie trwają prace przy wymianie nawierzchni w dwóch salach lekcyjnych oraz na szkolnych korytarzach. Zniszczoną wieloletnim użytkowaniem wykładzinę zastąpiła nowa, kolorowa a przede wszystkim bezpieczna nawierzchnia. Wyremontowano również klatkę schodową ? zamontowano nowe barierki oraz wymieniono nawierzchnię na schodach wraz z montażem listew antypoślizgowych co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo dzieci.
W parzęczewskiej podstawówce trwa remont pracowni polonistycznej, gdzie oprócz świeżo pomalowanych ścian, nowej wykładziny na podłodze i oświetlenia po feriach uczniowie zastaną nowe wyposażenie. Dyrektor szkoły zdecydowała o zakupie nowoczesnego interaktywnego monitora LED, który uatrakcyjni zajęcia z języka polskiego.

Szkoły dzięki remontom zyskują nowe oblicze, stają się miejscami przyjaznymi zarówno dla uczniów i nauczycieli jak i dla rodziców. W parze z remontami i doposażaniem sal lekcyjnych w nowoczesny sprzęt multimedialny idą też dobre wyniki nauczania. Dzieci z gminnych szkół z roku na rok podnoszą poprzeczkę swoim kolegom. Potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania są chociażby ubiegłoroczne wyniki egzaminu szóstoklasistów, gdzie gmina Parzęczew zajęła pierwsze miejsce w województwie łódzkim z pierwszej części egzaminu ? czyli z języka polskiego i matematyki.
Tymczasem część dzieci podczas pierwszego tygodnia ferii uczestniczyła w półkoloniach organizowanych przez Forum Inicjatyw Twórczych. Jak co roku program zajęć był bardzo urozmaicony.  Warsztaty pszczelarskie, zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe, wyjazdy  do kina czy na superciekawe warsztaty na Politechnice Łódzkiej to jedne z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Dzieci uczestniczące w półkoloniach miały zapewniony ciepły posiłek oraz fachową opiekę. Jak co roku zajęcia współfinansowane były przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

DSC_0894

Remont klatki schodowej w Szkole Podstawowej w Chociszewie

 

DSC_0037

Remont pracowni polonistycznej w Szkole Podstawowej w Parzęczewie

Back to top