Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Festyn integracyjny ?Muzyka łączy pokolenia?

Kapitał Ludzki

Kapitał Ludzki EFS

15 sierpnia 2010 r. nad zalewem w Parzęczewie odbył się festyn integracyjny pod hasłem ?Muzyka łączy pokolenia? współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał ludzki, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Po części oficjalnej rozpoczęły się koncerty. Jako pierwszy wystąpił na parzęczewskiej scenie legendarny zespół LOMBARD. Wybór nie był przypadkowy, ponieważ piosenki tej grupy znają doskonale sześćdziesięciolatkowie, czterdziestolatkowie jak i dwudziestolatkowie. Dlatego koncert wpisywał się doskonale w ideę festynu, którą określało hasło: ? Muzyka łączy pokolenia?. Zamierzeniem organizatorów było także przypomnienie, w związku z minioną w ubiegłym roku 20 rocznicą upadku w Polsce komunizmu, że muzyka była także narzędziem walki o wolność, demonstracją określonych, patriotycznych postaw.

Takie piosenki LOMBARDU, jak choćby ? Stan gotowości? czy ? Przeżyj to sam?, mimo że okazały się uniwersalne, miały jednak głębokie podteksty polityczne. Lombard został przyjęty przez Parzęczewską publiczność entuzjastycznie. Następnie na scenie zagościła, znana już w Parzęczewie kapela podwórkowa Szadkowiacy, która jak zwykle doskonale porozumiała się z publicznością, wciągając ją do wspólnej zabawy. Kolejne koncerty to zupełnie inny gatunek muzyki. Na scenie zaprezentowały się zespoły rockowe: najpierw grupa A.S Mail, a potem laureaci konkursu muzycznego ? 20 lat minęło?: Nie gryź kabla, Revers, Dziura Powidłach. Koncerty wzbudziły duże zainteresowanie, szczególnie młodzieży i były znakomitą rozgrzewką przed koncertem reggae band-u TABU, który dał wspaniały, pełen energii i dynamizmu koncert. Do późna w nocy wszyscy bawili się przy zespole Fliper.

Back to top