Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Finał Coca-Cola Cup 2013

Finał Coca-Cola Cup 2013 już za nami. Po zwycięstwie w etapie wojewódzkim uczennice Gimnazjum w Parzęczewie, trenujące w Uczniowskim Klubie Sportowym „Gladiator”, reprezentowały nasz region w finale krajowym, który odbył się 8 i 9 czerwca na Rynku Gółwnym w Krakowie. Spośród blisko 3.500 drużyn, zgłoszonych do udziału w turnieju, 32 najlepsze drużyny (męskie i żeńskie) z poszczególnych województw walczyły o tytuł mistrzowski na specjalnie na tę okazję zbudowanym boisku z naturalną trawą. 
Patronat nad turniejem objął Robert Lewandowski, który swoją karierę również zaczynał w Coca-Cola Cup.- Zaskoczył mnie wysoki poziom sportowy meczów ? przyznał as Borussii Dortmund. Przekonany, że wielu spośród grających dziś w Krakowie zawodników, pójdzie w jego ślady, życzył wszystkim zawodnikom powodzenia .
Jak mówi trener UKS „Gladiator”, Paweł Kurowski, dziewczętom zabrakło jednak trochę szczęścia w losowaniu drużyn, ponieważ w finałowych rozgrywkach rywalizowały z mistrzyniami i wicemistrzyniami z ubiegłorocznej edycji turnieju. Na 16 zespołów biorących udział w finale zawodniczki UKS ?Gladiator? zajęły dziesiątą pozycję. Ale to i tak ogromy sukces być dziesiątą drużyną w kraju. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Opiekun wraz z uczennicami serdecznie dziękują Wójtowi Ryszardowi Nowakowskiemu za wsparcie finansowe wyjazdu.
Więcej zdjęć można zobaczyć klikając tutaj
Filmik z jednego z meczy finałowych w wykonaniu naszych gimnazjalistek do obejrzenia tutaj
Back to top