Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Forum Inicjatyw Twórczych zaprasza do obejrzenia wystawy ?Przybyli, odeszli, są? Polscy Żydzi?.

Forum Inicjatyw Twórczych zaprasza do obejrzenia wystawy ?Przybyli, odeszli, są… Polscy Żydzi”.

Wystawę można zwiedzać BEZPŁATNIE do 28 czerwca 2011r. w godz. 9.00 ? 16.00 w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu zwiedzania pod numerem telefonu 42 299 79 23 lub 693 877 710. Przy grupie powyżej 10 osób zapewniamy bezpłatnie przewodnika.

Celem wystawy ?Przybyli, odeszli, są… Polscy Żydzi” jest zwalczanie antysemityzmu przez poznanie historii narodu żydowskiego oraz jego związku z kulturą i historią Polski. Wystawa została wypożyczona z Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Jej podsumowanie odbędzie się 20 czerwca 2011r. w godz. 10.00 ? 12.00. W programie m.in. występy artystyczne oraz rozstrzygnięcie konkursu (regulamin na www.parzeczew.pl). Wstęp wolny.

Wystawą rozpoczynamy cykl przedsięwzięć pod wspólnym tytułem TOLERANCJA, w ramach którego przybliżać będziemy kultury innych nacji. Aby prawidłowo funkcjonować wśród przedstawicieli różnych kultur i religii, a jednocześnie nie zatracić własnej tożsamości, powinniśmy nauczyć się tolerancji wobec odmienności kulturowych.

Back to top