Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Gmina Parzęczew stawia na młodych

1-phoca_thumb_l_0003

W 2014 r. Gmina Parzęczew zleciła firmie architektonicznej wykonanie dokumentacji technicznej, która zawiera projekt oraz wizualizację rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima i Punktu Przedszkolnego ?Plastuś? w Parzęczewie.

Dodatkowo opracowano koncepcję zagospodarowania terenu wokół szkoły pod kątem budowy nowych obiektów sportowych. Szkoła zyska trzykondygnacyjne skrzydło o powierzchni ok. 1200 m. kw. Na parterze znajduje się Punkt Przedszkolny ?Plastuś? i zostanie on powiększony o kolejne 4 pomieszczenia, każde o powierzchni ok. 70 m. kw., a w nim nowe zaplecze sanitarne oraz gastronomiczne. Wszystko z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy. Kolejne dwa piętra będą przeznaczone na zagospodarowanie klas dla Szkoły Podstawowej, czyli 8 dodatkowych sal o powierzchni ponad 70 m. kw., a w tym salę komputerową, nowe toalety i pomieszczenia gospodarcze.  Wzrastająca liczba dzieci w gminie potwierdza, że rozbudowa obiektu jest niezbędna. Ponadto Gmina Parzęczew chce zapewnić od września 2016 roku miejsca w Punktach Przedszkolnych dla wszystkich 3, 4 i 5 latków. Rozbudowa zapewni komfort nauki młodszym i starszym dzieciom oraz poprawi warunki pracy nauczycieli. Planowany czas realizacji inwestycji to lata 2015/2017. Planuje się również budowę nowych pełnowymiarowych obiektów sportowych, czyli: boisko do gry w piłkę nożną z bieżnią, boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę, a także toru do skoku w dal.

Ponadto Gmina Parzęczew realizuje wnioski POKL oraz WFOŚiGW w Łodzi, dzięki którym zostanie utworzonych sześć klas multimedialnych oraz ekopracownia. Dzięki realizacji projektów Szkoła Podstawowa w Parzęczewie, Gimnazjum w Parzęczewie, Szkoła Podstawowa w Chociszewie oraz Oddziały Przedszkolne w Parzęczewie i Chociszewie już od września br. będą korzystać z nowych sal multimedialnych, wyposażonych w tablicę interaktywną. Dodatkowo w Szkole Podstawowej w Chociszewie zostanie utworzona nowoczesna ekopracownia.

1-phoca_thumb_l_0003

Kliknij na obrazek powyżej, aby pobrac plik PDF.

 

2-phoca_thumb_l_0001

Kliknij na obrazek powyżej, aby pobrac plik PDF.

Back to top