Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Grant dla Gminy od Fundacji Leroy Merlin

Wczoraj Wójt Gminy Ryszard Nowakowski podpisał umowę grantową z Fundacją Leroy Merlin na udzielenie grantu na zakup kontenerów mieszkalnych w celu utworzenia mieszkań tymczasowych dla uchodźców z Ukrainy. Dwa kontenery o powierzchni ok 35 m2 zostaną umieszczone na działce gminnej w Leźnicy Wielkiej. Przez co najmniej pół roku będą służyć uchodźcom z Ukrainy, natomiast docelowo przeznaczone będą dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy, jako mieszkania socjalne, których w gminie zdecydowanie brakuje.

Grant został pozyskany z Funduszu Solidarnościowego, prowadzonego w ramach działań Fundacji. Całkowita wartość umowy opiewa na kwotę 291 307,58 złotych, na co składa się darowizna na zakup kontenerów, darowizna na kompleksowe wyposażenie kontenerów w meble kuchenne oraz niezbędny sprzęt AGD oraz koszty montażu i transportu.

Misją Fundacji Leroy Merlin jest wsparcie w poprawie warunków mieszkaniowych oraz przestrzeni społecznej osób i instytucji najbardziej potrzebujących pomocy. Fundacja w swojej 10-letniej historii, ma na swoim koncie już blisko 700 zrealizowanych grantów, w tym ok. 50 w ramach Funduszu Solidarnościowego.  To ważne dla gminy Parzęczew, że możemy być jednym z beneficjentów Funduszu i dzięki temu zwiększyć ilość lokali socjalnych.

Back to top