Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Grant na lepszy start

Z przyjemnością informujemy, że  30.03.2015r. ruszyła 2.edycja konkursu na mikrototacje w ramach programu ?Grant na lepszy start?, współfinansowany z PO FIO 2014-2020.

Realizatorami konkursu jest Stowarzyszenie LGD POLCENTRUM, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Samorząd Województwa Łódzkiego i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

GRANT NA LEPSZY START to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. Wspieramy udzielając doradztwa oraz organizując konkursy na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

Dokumentacja konkursowa:

Regulamin konkursu oraz link do generatora wniosków na stronie www.grantnalepszystart.pl

Zachęcamy także do zapoznania się z Zasadami konkursu oraz terminami planowanych spotkań informacyjnych w poszczególnych powiatach.

Kto może składać wnioski?

Zapraszamy do składania wniosków młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe.

Ilość mikrodotacji:

W konkursie zostanie przyznanych 96 mikrodotacji na całe województwo łódzkie (Operator Centrum OPUS ? 56 mikrototacji, Operator LGD POLCENTRUM ? 40 mikrodotacji)

Łączna maksymalna kwota alokacji na rok 2015r. to 480 000,00 zł

Gdzie należy składać wnioski o dofinansowanie?

1. Jeżeli jesteś z powiatów: brzezińskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego, rawskiego, skierniewickiego, zduńskowolskiego, zgierskiego, miasta Skierniewice –  złóż wniosek w siedzibie  Stowarzyszenia LGD POLCENTRUM ? Stryków, pl. Łukasińskiego 4, tel.:  42 719 90 64

2.  Jeżeli jesteś z powiatów: bełchatowskiego, kutnowskiego, łaskiego, łódzkiego wschodniego, opoczyńskiego, pabianickiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, sieradzkiego, tomaszowskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, miasta Łódź, miasta Piotrków Trybunalski – złóż wniosek w siedzibie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS ? Łódź, pl. Wolności 2, tel.: 42 231 31 01 (Łódź) lub Kutno, ul. Wyszyńskiego 11, tel.: 24 388 14 49 (Kutno)

Termin konkursu edycja 2015:

Wnioski można składać od 30.03 do 30.04.2015r (do godziny 16.00) za pomocą generatora wniosków dostępnego na stronie www.grantnalepszystart.pl

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA ORGANIZACJI Z POWIATU ZGIERSKIEGO ODBĘDZIE SIĘ 16 KWIETNIA (czwartek) o godzinie 10.00 w STAROSTWIE POWIATOWYM W ZGIERZU (sala konferencyjna).

 

Back to top