Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Granty dla sołectw z gminy Parzęczew

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski podpisali dzisiaj umowy na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach małych projektów lokalnych. Są to pieniądze przyznawane przez Marszałka z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Z terenu gminy Parzęczew dofinansowanie otrzymały sołectwa: Parzęczew, Orła i Śliwniki. W ramach projektów w Parzęczewie odbędzie się IV Parzęczewski Festyn Rodzinny. Sołectwo Orła zorganizuje uroczystość z okazji 80. Rocznicy Bitwy nad Bzurą, a w sołectwie Śliwniki zorganizowany zostanie piknik integracyjny dla mieszkańców. Każde z sołectw otrzymało wsparcie o wartości 10 tysięcy złotych.

Podczas spotkania podpisano także umowę na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie łódzkim. Dzięki niej strażacy z OSP Opole dostaną 5 tys. zł na nową motopompę.

– W tym roku ten cel jest szczególnie ważny, bo na skutek suszy przez pierwsze półrocze mieliśmy już więcej pożarów niż przez cały ubiegły rok – mówił marszałek Grzegorz Schreiber. – Pieniądze przeznaczamy na drobny, ale najpotrzebniejszy sprzęt bezpośrednio wykorzystywany podczas interwencji.

Back to top