Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Zacięta rywalizacja jednostek OSP

7 lipca 2019 r. na stadionie LKS „Orzeł” w Parzęczewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do rywalizacji stanęło 9 drużyn – 1 drużyna z Miasta Ozorków, 4 drużyny z Gminy Ozorków oraz 4 drużyny z Gminy Parzęczew. Zawody rozpoczęto od złożenia meldunku przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Parzęczewie – Ryszarda Nowakowskiego. Prowadzącym uroczystość w roli spikera był niezastąpiony Pan Adam Świniuch – Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.

Podczas uroczystości gościliśmy Mariana Lemańskiego – Zastępce  Wójta Gminy Ozorków, Władysława Sobolewskiego – Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Z OSP w Ozorkowie, Mariana Kwaśniewskiego – w roli kierownika sekretariatu, Władysława  Krawczyka – Przewodniczącego Rady Gminy w Parzęczewie oraz płk Rafała Meresińskiego – dowódcy Ośrodka Aeromobilno – Spadochronowego w Leźnicy Wielkiej, jednocześnie Naczelnika OSP Opole.  Zawody sportowo-pożarnicze są doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności, szybkości i sprawności fizycznej oraz wyszkolenia bojowego strażaków. Pierwszą konkurencją była sztafeta, w której trzeba było wykazać się nie tylko szybkością, ale również, koordynacją ruchów i sprawnością manualną. Przebiegała ona sprawnie, a czasy osiągnięte przez drużyny różniły się minimalnie. Następnie rozpoczęto część bojową, w której szybkość również miała znaczenie ale do tego potrzebna była jeszcze precyzja oraz sprawny sprzęt, który również ma duży wpływ na wynik. Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod kierownictwem sędziego głównego mł. bryg. Jarosława Jaczyńskiego – dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ozorkowa wraz z jego zastępcą Sylwestrem Pawlakiem.

Jednostki wystartowały według kolejności: OSP Solca Wielka, OSP Opole, OSP Chociszew, OSP Ozorków, OSP Orła, OSP Modlna, OSP Parzęczew, OSP Czerchów,

OSP Chociszew-Kobiety.

 

Klasyfikacja generalna po zakończeniu zawodów przedstawiała się następująco:

 

Gmina Parzęczew:                      Gmina Ozorków:                              Miasto Ozorków:

– I miejsce OSP Opole                   –  I miejsce OSP                                     –    I miejsce OSP Ozorków

– II miejsce OSP Chociszew         – II miejsce OSP Solca Wielka

– III miejsce OSP Parzęczew        – III miejsce OSP Modlna

– IV miejsce OSP Orła                 

 

Gmina Parzęczew ? drużyna żeńska

– I miejsce OSP Chociszew

 

Zawody cechowała duża rywalizacja oklaskiwana przez licznie przybyłą publiczność. O miejscu na podium decydowały sekundy. W gminie Parzęczew po raz kolejny w kategorii mężczyzn zwyciężyło OSP OPOLE.  Tym samym wraz z drużyną kobiet OSP Chociszew zagwarantowali sobie udział w zawodach powiatowych, które odbędą się w Zgierzu.

Szczególne słowa uznania należą się naszej żeńskiej drużynie z Chociszewa . Kobiety pokazały swoją siłę i wolę walki. Zawodnicy odebrali nagrody oraz puchary i udali się na poczęstunek.

Back to top