Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

I Jarmark Chociszewski

I Jarmark Chociszewski, który odbył się 27 maja upłynął w bardzo przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Inicjatywa zorganizowania imprezy, która stworzyła okazję do zaprezentowania się rękodzielników z Gminy Parzęczew, ale również z okolicznych gmin wypłynęła od sołectwa Chociszew. Głównym pomysłodawcą i gospodarzem był sołtys wsi ? Bogdan Wydrzyński, który bardzo zaangażował się w organizację tejże imprezy, poświęcił dużo sił i czasu, aby wszystko było ?dopięte na ostatni guzik?.  W organizację włączyły się również Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie, Szkoła Podstawowa w Chociszewie oraz Fundacja Prym. Twórczość wystawców cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych mieszkańców i gości, bowiem chętnie podziwiali i kupowali artykuły rękodzielnicze.
Czas spędzony na imprezie umilały różnorodne występy artystyczne. Na scenie można było zobaczyć dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chociszewie w towarzystwie swoich nauczycieli, zespoły ludowe, a wśród nich: Aleksandrowianie, Ozorkowianie, Śniatowianie, Parzęczewiacy, kabaret Wesoła Wdówka oraz zespół Biała Róża.
Ponadto przygotowano liczne konkursy, które w zabawny i humorystyczny sposób angażowały cale rodziny. Nie lada atrakcją był konkurs na największą rodzinę obecną na Jarmarku ? udało się zgromadzić około 40 spokrewnionych ze sobą osób. Zwycięska rodzina otrzymała słodką nagrodę w postaci ogromnego tortu.
Jarmark w Chociszewie był pierwszą imprezą organizowaną na taką skalę, której pomysł wyszedł całkowicie od mieszkańców i jak się okazuje był ?strzałem w dziesiątkę?. Wszyscy obecni na Jarmarku goście na pewno będą mile wspominać spędzony tam czas.
Back to top