Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Pirackie szaleństwa w Dniu Dziecka

091002-projekty_pokl-wup-ue

091002-projekty_pokl-wup-ue

Dzień Dziecka jest hucznie obchodzony na całym świecie. Choć nie w każdym kraju to święto przypada tego samego dnia, jego idea pozostaje niezmienna. W Polsce Dzień Dziecka od 1952 roku obchodzimy 1 czerwca. Inicjatorem tego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom żyjącym na całym świecie.
Tę datę łatwo przyswoili sobie nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice. W naszej gminie również  uczciliśmy święto naszych milusińskich. Najmłodsi mieszkańcy gminy Parzęczew dzień, w którym obchodzą swoje święto spędzili na wyśmienitej zabawie. Forum Inicjatyw Twórczych przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Urzędem Gminy zorganizowało dla nich imprezę pod hasłem ?Sportowo ? pirackie przypadki wesołej gromadki?. Impreza rozpoczęła się o godz. 9.30 na hali sportowej w Parzęczewie. Dzieci przywitał wesoły pirat ? animator Marek Baluta. Wraz ze swoim pomocnikiem przygotował wiele ciekawych i zabawnych zadań dla wszystkich swoich ?zakładników?. Trzeba było np. znaleźć błąd w opowiadanej przez pirata historyjce, strącić balon pałką mając zawiązane oczy, pokonać tor przeszkód oraz slalom między pachołkami ?lecąc na mopie? w kapeluszu czarownicy. Oprócz tych, na wszystkie dzieci czekało jeszcze wiele atrakcji. Uczniowie z Gimnazjum brali udział w EuroBiegu. Zawodnicy oprócz zadań sprawnościowych musieli na każdej ze stacji odpowiadać na pytania związane z Euro 2012. Mimo niełatwych pytań większość uczestników nie miała problemów z odpowiedzią.
Wszyscy, którzy czynnie uczestniczyli w konkursach zostali nagrodzeni.

Dzieci mogły również ozdobić swoje buźki kolorowymi malunkami. Większość dziewczynek przeobraziła się w motyle i kotki, zaś chłopcy pragnęli choć na chwilę stać się mrocznym zombie.   
Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolorowani przygotowane z myślą o najmłodszych, ale również gimnazjaliści dali upust swojej inwencji artystycznej. Za każdy rysunek dzieci dostawały słodkości.
Po tylu atrakcjach burczało dzieciom w brzuszkach, na co organizatorzy również byli przygotowani, każde dziecko otrzymało pysznego pączka, sok i słodkie jabłuszko.
Po radosnych buziach wszystkich dzieci można wnioskować, że impreza dostarczyła im wiele frajdy i uśmiechu w tym wyjątkowym dniu.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu ?Aktywizacja furtką do zatrudnienia? współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO Kapitał Ludzki.

Back to top