Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Jasełka w gminnych szkołach

W piątek, 22 grudnia w Zespole Szkół w Parzęczewie odbyło się uroczyste świąteczne spotkanie uczniów, nauczycieli, rodziców i władz Gminy Parzęczew, reprezentowanych  przez Wójta Ryszarda Nowakowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Władysława Krawczyka, Przewodniczącą Komisji Oświaty Halinę Kubusińską i Skarbnika Gminy Jadwigę Dębską.

Uczniowie klas: IIa, IIIa i IVc pod kierunkiem nauczycieli:  Haliny Boguckiej, Małgorzaty Śnieg i Agnieszki Kuleszy zaprezentowali przepiękny spektakl o narodzinach Pana Jezusa. Utrzymane w góralskim klimacie ?Jasełka Bożonarodzeniowe? wzruszały artyzmem młodych wykonawców, bogactwem scenografii i profesjonalną oprawą muzyczną, którą zajmował się  pan Marcin Seweryński. Mogliśmy podziwiać taniec aniołów, śnieżynek oraz pastuszków i Mikołajów.

Przedstawienie swoim rozmachem, przepięknymi strojami dzieci i ciekawą nowoczesną choreografią zachwyciło nie tylko Panią Dyrektor Agnieszkę Graczyk i Wójta Gminy Parzęczew ale całą licznie zgromadzoną publiczność. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku a radosny śpiew pastorałek przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Galeria zdjęć

Święta Bożego Narodzenia zbiegły się w tym roku w Chociszewie z zakończeniem termomodernizacji budynków szkoły. Była to zatem doskonała okazja, aby zaprosić wielu zacnych gości i wspólnie cieszyć się ze wspaniałych efektów tego ogromnego przedsięwzięcia oraz , jak to przy okazji szkolnych jasełek,  pokolędować i weselić się Dobrą Nowiną.

Progi chociszewskiej podstawówki gościły w czwartkowy wieczór:  Pana Wójta Ryszarda Nowakowskiego, Panią Skarbnik Gminy Jadwigę Dębską, Pana Władysława Krawczyka ? przewodniczącego Rady Gminy, Panią Prezes Lokalnej Grupy Działania ?PRYM? – Jolantę Pęgowską, emerytowanych dyrektorów i pracowników  naszej szkoły oraz radnych gminy Parzęczew. Efekty po remoncie przerosły  asze oczekiwania – szkoła wygląda imponująco oraz zachwyca nowoczesnością.

A jak wypadły jasełka? Równie dobrze.  Szkoła wypełniła się pięknym śpiewem kolędujących uczniów a w świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich Pani Ania Szoszkiewicz swoim krótkim recitalem. Później do dzieci przybył ?święty od prezentów?, który obdarował wszystkich 113 uczniów wspaniałymi podarkami. Prezenty mogły być tak okazałe, dzięki wielu darczyńcom i ludziom wielkiego serca. Dobrymi duchami naszej szkolnej uroczystości były Panie: Beata Sylwestrzak i Anna Jankiewicz.
Magia Bożego Narodzenia udzieliła się nam wszystkim a jako że są to święta pełne pojednania i radości, wszystkim życzymy wesołych  Świąt oraz wszelkiej pomyślności w nowym  2018 roku.

Galeria zdjęć

Back to top