Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej

18 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parzęczewie odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia jej istnienia. Uroczystość zgromadziła wielu gości. Wśród nich znalazły się: była Kierownik Janina Zentera-Drozdowska, Kierownik Krystyna Graczyk, były Dyrektor aktualnie Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski, Dyrektorzy Szkół oraz czytelnicy. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i oryginalnych prezentów, a przede wszystkim gratulacji za działalność placówki, która jest doceniana przez czytelników. Jubileusz był też okazją do wręczenia podziękowań oraz sentymentalnej podróży w czasie. O tym, co działo się w ciągu tych 70-lat opowiadała Dyrektor Biblioteki Małgorzata Śmiałek. Wspominano też pracowników, którzy swoją działalnością na stałe wpisali się w historię tej placówki.

Miło było posłuchać o bogatej działalności biblioteki i jej pracowników. Bardzo cieszy fakt, że mieszkańcy Parzęczewa dostrzegają zachodzące zmiany i udogodnienia, a co najważniejsze potrafią z nich korzystać. Prowadząca uroczystość ? Małgorzata Śmiałek ? podkreśliła zmieniającą się rolę biblioteki w obecnych czasach oraz potrzeby jej użytkowników, zwróciła również uwagę na zawód bibliotekarza, który cały czas ewaluuje i wymaga wszechstronnej wiedzy i umiejętności, by sprostać wymaganiom i oczekiwaniom użytkowników biblioteki.  Po przemówieniach i gratulacjach licznie zgromadzonych gości, wszyscy zostali poczęstowani jubileuszowym tortem. Uroczystość uświetnił występ bibliotekarek z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu, który dodatkowo wprowadził publiczność w klimatyczny nastój.

Dziękujemy Pan Małgorzacie Śmiałek za zaangażowanie, zaufanie i wsparcie, bo dzięki niej biblioteka może się rozwijać i zmieniać. Dziś Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie jest placówką nowoczesną i przyjazną dla czytelnika, placówką, z której możemy być dumni.

Back to top