Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Jubileusz „Plastusia”

O tym jak ważna jest edukacja dzieci w wieku od 3 do 6 lat chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Pierwsze lata życia malucha to tak zwany złoty okres w jego rozwoju.

W Polsce prowadzenie przedszkoli jest jednym z podstawowych zadań własnych gminy. Na początku lat dziewięćdziesiątych wiele placówek w całej Polsce, również w gminie Parzęczew, zostało zamkniętych.  W marcu  2007 roku dzięki współpracy z katowicką Fundacją „Elementarz” udało się przywrócić wychowanie wczesnoszkolne do gminnych placówek oświatowych. W 2008 roku Rada Gminy w Parzęczewie powołała Punkt Przedszkolny w Parzęczewie, który przez kilka lat funkcjonował w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zmiany regulacji prawnych dały osobom prywatnym i organizacjom możliwość wzięcia sprawy w swoje ręce. Dzięki temu w 2013 roku Pani Sylwia Szymańska Galon otrzymała zezwolenie na założenie Punktów Przedszkolnych „Plastuś” w Parzęczewie i Chociszewie. Od tamtego czasu placówka prężnie funkcjonuje stawiając sobie za cel dbanie o rozwój dzieci, tak aby przygotować je jak najlepiej do wyzwań, które czekają na nie w późniejszym życiu.

13 marca „Plastuś” świętował swoje 5 urodziny. Dyrekcja i kadra przygotowała dla dzieci wiele niespodzianek. Dużą atrakcją  dla przedszkolaków była inscenizacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, w której w role aktorów wcieliły się panie nauczycielki. Poza tym dla dzieci wystąpiła Małgorzata Jędrzejczak – Prorok śpiewając piosenki z bajek Walta Disneya, Filharmonia Musical Island oraz Barbara Kaszyńska z własną twórczością dla dzieci.

Druga część uroczystości zgromadziła gości, wśród których znalazły się władze Gminy Parzęczew, Dyrektorzy Szkół, radni oraz sołtysi, oraz osoby na co dzień współpracujące z „Plastusiem”. Goście obejrzeli prezentację podsumowującą 5 – letnią działalność punktów przedszkolnych oraz odebrali podziękowania za współpracę. Wójt pogratulował Dyrekcji oraz wszystkim osobom  zaangażowanym w codzienne funkcjonowanie placówki. Życzył dalszego rozwoju i satysfakcji z wykonywania tak istotnej dla społeczeństwa pracy.  

Back to top