Jubileusz sekcji Kolarskiej „Szwadron”

Już od 15 lat Sekcja Kolarska Szwadron im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich działa przy PTTK w Ozorkowie. Swoją działalność ?Szwadron? rozpoczął w 2000 roku. Jako swój cel członkowie sekcji postawili sobie nawiązywanie poprzez obyczaje, słowa i czyny do tradycji polskiej kawalerii.
Z Gminą Parzęczew Sekcja związana jest od wielu lat. Z jej inicjatywy w 2003 roku w miejscowości Orła postawiono pomnik ku czci poległych podczas II wojny światowej kawalerzystów. Co roku odbywają się tam uroczystości upamiętniające te wydarzenia. W 2014 roku również z inicjatywy Sekcji odsłonięto tablicę upamiętniającą bohaterskich lotników z 32 Eskadry Rozpoznawczej 3 Pułku lotniczego w Poznaniu, którzy zginęli w walkach nad Parzęczewem w dniu 5 września 1939 roku. Tablica znajduje się na ścianie Kościoła pw. WNMP w Parzęczewie. Sekcja angażuje mieszkańców gminy Parzęczew w organizowane przez siebie rajdy turystyczno – krajoznawcze  oraz prowadzi w szkołach zajęcia dydaktyczno ? wychowawcze dla dzieci wprowadzając je w tematykę historyczno ? wojskową.
W 2013 roku za swoje działania na rzecz gminy Parzęczew członkowie sekcji: Stanisław Frątczak, Aleksander Siwek, Andrzej Staniewski oraz Stanisław Szamałek zostali uhonorowani odznaczeniem ?Zasłużony dla Gminy Parzęczew.
Z okazji jubileuszu Wójt Gminy wręczył na ręce Prezesa Sekcji Pana Aleksandra Siwka podziękowanie za dotychczasową współpracę oraz wyraził nadzieję na podejmowanie kolejnych wspólnych inicjatyw na rzecz mieszkańców gminy.

Zobacz także:  Spotkanie wigilijne w Punkcie Przedszkolnym w Parzęczewie

 

Back to top