Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Koncert Kapeli Hanki Wójciak

4 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie Kapeli Hanki Wójciak. Koncert został zorganizowany z okazji Dnia Kobiet w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Zanim jednak na scenie pojawili się artyści uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski, który złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia oraz przekazał na ręce Dyrektor Forum Inicjatyw  Twórczych ? Renaty Nolbrzak bukiet kwiatów. Do życzeń dołączył się również obecny na koncercie Przewodniczący Rady Gminy Władysław Krawczyk.
Kapela podczas koncertu zaprezentowała utwory z debiutanckiej płyty ?Znachorka?. Są to autorskie pieśni inspirowane kulturą górali podhalańskich i muzyką etniczną innych zakątków świata.
Hanka Wójciak – jak sama mówi o sobie ?góralica spod samiućkik Tater?. Pisze teksty, komponuje, śpiewa i aranżuje. Jest osobą o żywiołowym temperamencie i ogromnej wrażliwości. Ma w sobie urok i charyzmę, delikatność, ale też – jak mówi kompozytorka Ewa Kornecka – ?odjazd, odwagę (…), piękny umysł, czystość?.
Połączenie niezwykłej charyzmy i talentu zarówno liderki zespołu jak i muzyków powoduje, że udział w ich koncercie sprawia ogromną radość. Jest to muzyka bardzo ?kolorowa? i żywiołowa, która szczególnej mocy nabiera właśnie podczas występów na żywo. Wójt dziękując Kapeli za występ nie szczędził słów uznania i wyraził nadzieję na kolejne spotkania.

 

Koncert Kapeli Hanki Wójciak

hanka_wjciak_plakat

hanka_wjciak_plakat

Koncert Kapeli Hanki Wójciak

W sobotę w murach parzęczewskiego kościoła  pw. WNMP zagościła Kapela Hanki Wójciak. ?Poważna, dramatyczna propozycja tekstowo-muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo ? ocenił Muniek Staszczyk. ? Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach?.

(więcej…)

Back to top