Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

List do mieszkańców w związku z Mistrzostwami Polski w Jeździe Indywidualnej na Czas

Szanowni Mieszkańcy,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Kolarskich Mistrzostw Polski w Jeździe Indywidualnej na Czas zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w zachowaniu bezpieczeństwa i wyrozumiałość w sprawie utrudnień w ruchu drogowym w czasie trwania zawodów.

Wyścig organizowany jest przez Gminę Parzęczew, Gminę Dalików, Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Starostwo Powiatowe w Zgierzu, a także Stowarzyszenie „Peleton”, Komisję Masters i Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 11-12 sierpnia 2018 r w godzinach 12.00 – 16.00 na trasie Parzęczew (start ul. Południowa – na wysokości boiska, za sklepem Delikatesy Centrum) – Dalików (nawrót na ul. Wschodniej przy posesji nr 48) – Parzęczew (meta ul. Południowa przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej).

Trasa ta została nieprzypadkowo wybrana i zaakceptowana przez Polski Związek Kolarski ze względu na niezwykłe walory krajobrazowe oraz doskonałą nawierzchnię asfaltową.

Organizatorzy przewidują udział w każdym dniu zawodów ok. 200 kolarzy, którzy startować będą w 1-minutowych odstępach czasowych.

Impreza odbędzie się przy zamkniętym ruchu drogowym, co wiąże się z brakiem możliwości korzystania z drogi w godzinach między 12.00 a 16.00 (zarówno w sobotę jak i w niedzielę).

Bardzo prosimy o zaplanowanie niekorzystania w tych godzinach z drogi, która jest trasą wyścigu, a  w razie konieczności skorzystania z pojazdu o zaplanowanie alternatywnej trasy wyjazdu.

Wyścig ma na celu popularyzację sportu i zdrowego trybu życia. Skupi wielu znamienitych gości, w tym gwiazdy sportu i kolarstwa. Będzie on również doskonałą formą promocji miejscowości Parzęczew i Dalików oraz gmin i powiatów na terenie których będzie się odbywał.

Licząc na współpracę zapraszam do czynnego kibicowania uczestnikom Mistrzostw.

Z poważaniem

Wójt Gminy Parzęczew
Ryszard Nowakowski


Trasa

Start w Parzęczewie, ul. Południowa – Parzęczew, ul. Południowa – Ignacew Parzęczewski (gmina Parzęczew) – Ignacew Folwarczny (gmina Parzęczew) – Skórka (gmina Parzęczew) – Gajówka-Parcel (gmina Dalików) – Dalików, ul. Wschodnia

Powrót: Dalików, ul. Wschodnia (w obrębie cmentarza) – Dalików, ul. Wschodnia – Gajówka-Parcel (gmina Dalików) – Skórka (gmina Parzęczew) – Ignacew Folwarczny (gmina Parzęczew) – Ignacew Parzęczewski (gmina Parzęczew) – Parzęczew, ul. Południowa – Meta w Parzęczewie, ul. Południowa.

Back to top