Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Miliony publikacji dostępne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parzęczewie!

Miło nam poinformować, że Gminna Bibliotek Publiczna w Parzęczewie udostępnia zbiory platformy Academica.

Academica to obecnie ponad 2,9 mln publikacji, z których znaczna część to trudno dostępne materiały chronione prawem autorskim. Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach można z dowolnego komputera z dostępem do internetu na stronie:

www.academica.edu.pl

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parzęczewie na przeznaczonym do tego celu komputerze,w godzinach:

pn., czw.: 8:30 – 16:00

wt.,pt.: 10:00-18:00

Jeżeli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX w.) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowane i dodane do zbiorów.

Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki.

Zapraszamy serdecznie!

Informujemy również, że Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie przystąpiła do projektu iTeatr TVP.

iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

www.iteatr.tvp.pl

Znalezione obrazy dla zapytania: iteatr tvp

 

Back to top