Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego

15 listopada w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi odbyła się IV Gala Sejmiku Województwa Łódzkiego. Była ona okazją do wręczenia Nagród Sejmiku Województwa Łódzkiego w Dziedzinie Kultury, Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Łódzkiego oraz tytuł Honorowego Obywatela Województwa Łódzkiego.  

Nagrodę Sejmiku WŁ w Dziedzinie Kultury otrzymała m.in. Renata Nolbrzak, która od blisko 22 lat zajmuje się działalnością kulturalną w Gminie Parzęczew.  Od 2009 roku jest dyrektorem samorządowej instytucji kultury – Forum Inicjatyw Twórczych. Kieruje nią, umiejętnie balansując między zainteresowaniami lokalnej społeczności, a podnoszeniem jej kompetencji do odbioru kultury, także wysokiej.

Prócz organizacji stałych zajęć, związanych z edukacją artystyczną, prowadzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz organizacji imprez okolicznościowych, inicjuje i realizuje wiele oryginalnych, wartościowych projektów i wydarzeń, które cieszą się wśród mieszkańców Gminy Parzęczew i okolicznych miejscowości dużą popularnością.

Tytuł Honorowego Obywatela Województwa Łódzkiego przyznano jednej z najwybitniejszych postaci współczesnej medycyny, twórcy polskiej kardiochirurgii dziecięcej Prof. dr hab. Jackowi Mollowi, który jest mieszkańcem gminy Parzęczew.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Back to top