Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

„Skrzydlaty odlot”

Skąd się wziął gęsty dym z kominów? Dlaczego w powietrzu unosi się smog? Na te i inne pytania dzieci z Punktu Przedszkolnego PLASTUŚ z Parzęczewa i Chociszewa szukały odpowiedzi podczas spektaklu „Skrzydlaty odlot”, zorganizowanego w ramach Programu Edukacji Ekologicznej „Czyste powietrze mam, bo z przyjaciółmi o nie dbam”.

Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska z Krakowa, odbył się 15 listopada 2019r. w Forum Inicjatyw Twórczych. Tematem przedstawienia była zmora współczesnych miast, czyli SMOG.

Poprzez dobrą zabawę dzieci miały okazję pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione były treści związane z tematem smogu, niskiej emisji i ochrony powietrza. Przedstawienie uświadomiło dzieciom główne przyczyny powstawania smogu, a także jego szkodliwość dla naszego zdrowia. Miało także za zadanie wskazać najmłodszym sposoby walki o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste.

Pełen dobrego humoru spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem i z pewnością przyczynił się do zwiększenia ekologicznej świadomości dzieci.

Back to top