Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Nowy rok – nowe sukcesy!

Wraz z początkiem roku Uczniowski Klub Sportowy ?Gladiator? działający przy parzęczewskim Gimnazjum odnosi swe kolejne sukcesy. Paweł Kurowski ? nauczyciel prowadzący zajęcia znów może być dumny ze swoich podopiecznych. 29 stycznia 2013 r. w hali MOSiR w Zgierzu odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt, gdzie zawodniczki ,,Gladiatora zajęły I miejsce. Pokonały Gimnazjum z Modlnej 3-0, Gimnazjum Stryków 6-0, Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Łodzi 2-0, Gimnazjum nr 2 Zgierz 4-0 oraz  Gimnazjum nr 3 Zgierz 5-0. Skuteczna gra jaką prowadziły dziewczęta zaowocowały indywidualnymi nagrodami. Najlepszą bramkarką zawodów okazała się Joanna Nazar. Najlepszą zawodniczką własnej drużyny została Aleksandra Sadok, która zdobyła sześć bramek, a najlepszą zawodniczką turnieju została Patrycja Kołodziejczyk. Obie dziewczyny zostały powołane do kardy wojewódzkiej. Drużyna UKS ?Gladiator? grała w składzie: Joanna Szymańska, Patrycja Kołodziejczyk, Joanna Kamińska, Aleksandra Sadok, Joanna Nazar, Paulina Pisera, Karolina Podlewska, Patrycja Syguła, Izabela Chudzik, Magdalena Kierzek oraz Sylwia Kierzek.
W styczniu zawodnicy UKS startowali także w Mistrzostwach Powiatu o Puchar Starosty Zgierskiego w piłce ręcznej, gdzie dziewczęta zajęły drugie, a chłopcy trzecie miejsce.
Odbył się również Turniej Powiatowy w szachy, gdzie drużyna z Parzęczewa zdobyła drugie miejsce i uzyskała awans do finału rejonowego, który odbędzie się w miejscowości Bychlew. Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów!