Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Parzęczewski Festyn Rodzinny za nami

13 lipca odbył się kolejny, IV Parzęczewski Festyn Rodzinny. Jak zawsze bogaty program i dobra pogoda przyciągnęły nad parzęczewski zalew wielu gości. Atrakcje były bardzo zróżnicowane, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Impreza rozpoczęła się lokalnym akcentem – wystąpiły zespoły śpiewacze z Parzęczewa i Śniatowej oraz Wiktoria Bień, która na co dzień współpracuje z Forum Inicjatyw Twórczych. Kolejnym punktem programu były występy zespołów folklorystycznych z Serbii i Białorusi oraz łódzkiego zespołu „Anilana”, które od wielu lat odwiedzają nasza gminę w ramach Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych organizowanych przez Widzewskie Domy Kultury oraz Centrum Kultury Młodych z Łodzi.  Koncerty te są połączeniem artystycznej tradycji z nowoczesną energią i są bez wątpienia wyjątkową okazją do poznawania kultury różnych narodów.

Gwiazdą wieczoru był wokalista Piotr Kołaczyński, znany jako Miły Pan, którego  występ porwał do zabawy mieszkańców Parzęczewa i okolic niezależnie od płci i wieku.  Taneczny klimat imprezy utrzymał pokaz energetyczny Zumby w wykonaniu Lidii Antczak i towarzyszących jej dziewczyn, a następnie rewelacyjny występ zespołu muzycznego „Kryterium”. Impreza zakończyła się dyskoteką, którą poprowadził DJ PUZON.  

Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje w postaci stoisk gastronomicznych, animacji dla dzieci, pokazów i konkursów strażackich czy ogniska z kiełbaskami. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyło malowanie obrazów na sztalugach. Dzieci mogły też korzystać z darmowych „dmuchańców”, pomalować buźki lub zapleść kolorowe warkocze na stoisku prowadzonym przez Punkt Przedszkolny „Plastuś”.  Lokalna Grupa Działania „PRYM” częstowała świeżo wyciskanymi sokami, a na stoisku Lidii Antczak każdy mógł uzyskać poradę dietetyka i skorzystać z pomiaru i analizy składu ciała. Na festynie swoje stoisko miała również „Dolina Skrzatów” – kraina z dziecięcych marzeń, słowiańskich baj, stworzona przez ludzi z pasją, do której zapraszali i  opowiadali jej założyciele.

Festyn z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a w jego organizację włącza się coraz więcej osób. Słowa podziękowania należą się wszystkim sponsorom, którzy poprzez swoje zaangażowanie zapewnili mnogość atrakcji dla wszystkich uczestników imprezy. W tym roku impreza zorganizowana została przy wsparciu finansowym z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach Grantów Sołeckich przyznawanych przez Marszałka Województwa.

Back to top