Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Piknik ekologiczny w Chociszewie

„Chronię przyrodę i bliskich zdrowie” – tak zatytułowany został piknik ekologiczny, który zorganizowano w dniu 20 maja 2021r. w Szkole Podstawowej w Chociszewie. Gościem honorowym pikniku była Pani Lidia Antczak – specjalistka ds. żywienia i trenerka fitness (zumby), która przeprowadziła dla uczniów z klas IV – VIII prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania, dbania o zdrowie i sprawność fizyczną, które to wartości warto propagować i pielęgnować od najmłodszych lat. Atrakcją tego spotkania były zajęcia zumby, w których wzięli udział chętni uczniowie.

W ramach pikniku uczniowie wszystkich starszych klas od IV do VIII przygotowali stoiska ze zdrowymi produktami, takimi jak owoce i warzywa, soki owocowe, sałatki, ciasteczka owsiane. Cieszyły one oko i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, ponieważ wszystko było świeże, kolorowe, zdrowe. Uczniowie z niecierpliwością czekali na chwilę, w której mogli ze smakiem zjeść przygotowane przez siebie i swych rodziców wiktuały.

Przedsięwzięcie to odbywało się w ciekawej scenerii, tj. wśród wystawy plakatów pod nazwą „Zanieczyszczenia bez granic” stworzonych przez naszych podopiecznych.

W ramach dbania o zdrowie uczniowie brali również udział w różnych formach aktywności fizycznej, które miały miejsce na sali gimnastycznej i na boisku szkolnym.

Zadanie to zostało zrealizowane w ramach projektu Program Edukacji Ekologicznej pt. „Wiem czym oddycham – aktywna edukacja ekologiczna” realizowany w  Szkole Podstawowej w Chociszewie dzięki współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

www.wfosigw.lodz.pl

Tekst: mgr Agnieszka Wiśniewska-Rojek

Back to top