Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Razem dla Antosia – podsumowanie akcji charytatywnej

kolarz_Anto

kolarz_Anto

Dzień 2 grudnia 2016 roku zapisał się w kalendarium Zespołu Szkół w Parzęczewie jako dzień szczególny. W to grudniowe popołudnie wszystkie serca i serduszka biły dla małego Antosia Błaszczyka, któremu dedykowany był nasz Mikołajkowy Koncert Charytatywny. Zbieraliśmy pieniądze na leczenie i rehabilitację tego niespełna półtorarocznego chłopczyka, który od wielu miesięcy walczy z ciężką chorobą nowotworową.
Inicjatorami i głównymi organizatorami tego niecodziennego przedsięwzięcia byli rodzice klasy IVb, w której uczy się starsza siostra Antosia. Całość działań koordynowały dwie nauczycielki- Marta Stańczyk i Aleksandra Sroczyńska- Kisser. W akcję czynnie włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz  pracownicy obsługi, administracji i stołówki. Wspierały nas wszystkie instytucje działające na terenie gminy Parzęczew:  Forum Inicjatyw Twórczych, Fundacja Rozwoju Gmin PRYM, Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie wraz z oddziałem filialnym w Chociszewie, Ośrodek Zdrowia, PKPS Zarząd w Parzęczewie pracownicy Punktu Przedszkolnego ?Plastuś? i Urzędu Gminy. W zbiórkę zaangażowały się ościenne szkoły, jednostki Straży Pożarnej w Parzęczewie i Ozorkowie, Starostwo Powiatowe w Zgierzu oraz Urząd Miasta w Ozorkowie. Skala przedsięwzięcia była ogromna, zaskoczyła nawet samych organizatorów. Naszymi partnerami zostało około 150 firm i wiele osób prywatnych. Patronatem honorowym objęli akcję obecny na imprezie Wójt Gminy Ryszard Nowakowski oraz Rada Gminy Parzęczew. Wspaniałe, profesjonalne nagłośnienie sali przygotowała firma Macieja Janeckiego ( M- Sound Janecki). Szkoła tętniła życiem do późnych godzin wieczornych, korytarze i hala sportowa wypełniły się ludźmi po brzegi. Klasy przygotowały kiermasze ozdób świątecznych, zabawek i rękodzieła, konkursy, pokazy, animacje dla maluchów oraz malowanie twarzy. Można było skosztować przepysznych wypieków i wygrać bony na trening karate z mistrzem świata Mariuszem Lewandowskim. Niecodzienną atrakcją był zlot motocykli Harley i turniej łuczniczy zorganizowany przez klasę Va we współpracy z członkami Stowarzyszenia Historyczno ?Kulturalnego ?Dworzanie? z Uniejowa.  Bardzo oblegane były stoiska promocyjne przygotowane przez żołnierzy z jednostek Wojskowych w Leźnicy Wielkiej oraz pracowników Agencji Ochrony Gunners Security, którzy aktywnie uczestnicząc w zbiórce, prezentowali broń i wyposażenie, jakim dysponują podczas codziennej służby.
Na scenie pojawili się niezwykli artyści, którzy zagrali i zatańczyli dla Antosia całkiem bezinteresownie, jedynie za bezcenny uśmiech i magiczne ?dziękuję?. Koncert rozpoczęliśmy nastrojową piosenką ?Możesz wszystko? w wykonaniu uczennicy klasy Va- Zuzi Kaweckiej. Następnie zaprazentowały się dwa zespoły ludowe działające przy Forum Inicjatyw Twórczych- ?Parzęczewiacy? i ?Śniatowianie?. Nieco później mieliśmy przyjemność wysłuchać poetyckiego minikoncertu zespołu BŁOGOSTAN, w skład którego wchodzą: Anna Szoszkiewicz, Janusz Chałas, Bartosz Wroniszewski, Artur Pyciarz, Mateusz Szymczak, Maciej Janecki oraz Marcin Seweryński. Serca publiczności zdobyła Aleksandra Sochacka- laureatka DROGI DO GWIAZD i finalistka programu X- FACTOR, która zaśpiewała w towarzystwie saksofonisty- Marcina Seweryńskiego. W dalszej części programu mogliśmy wysłuchać również dwóch wzruszających piosenek w wykonaniu dzieci z grupy wokalnej prowadzonej  przez panią Olę w Forum Inicjatyw Twórczych. Swoje muzyczne talenty pokazali nasi wspaniali gimnazjaliści- Klaudia Kamińka i Wiktoria Łyczek (wokal), Zuzia Pęgowska (pianino), Maciek Suligowski (perkusja). Wystąpiła też specjalnie dla nas popularna i energetyczna grupa AVERS z Łęczycy.  W międzyczasie zatańczyły uczennice z Akademii Formy i Tańca ODORIKO w Zgierzu oraz szkolna grupa hip-hopowa. Publiczność rozruszał  krótki pokaz zumby w wykonaniu licencjonowanej trenerki – Lidii Pyciarz oraz pokaz karate w wykonaniu uczniów naszej szkoły, trenujących w Ozorkowskim Klubie Karate. Niezwykłe widowisko przygotowali członkowie grupy ACADEMIA CAPOEIRA z Łodzi. Była to prezentacja brazylijskiej sztuki walki, łączącej w sobie elementy realnej samoobrony, tańca i muzyki ze sporą domieszką akrobacji. Koncert zakończył nastrojowy występ Justyny Panfilewicz (ps. JAZZTA), znanej z programów telewizyjnych BITWA NA GŁOSY  i THE VOICE OF POLAND, wokalistki zespołu ICH TROJE  i zwyciężczyni SUPER DEBIUTÓW Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.  
Koncert przeplatany był licytacjami, prowadzonymi brawurowo przez zaprzyjaźnionego ze szkołą pana Adama Świniucha- członka Zarządu Powiatu Zgierskiego. Dzięki niezwykłej hojności naszych darczyńców mieliśmy na aukcji mnóstwo atrakcyjnych przedmiotów, np. cenne obrazy, biżuterię, kosmetyki, wejścia do salonów piękności, drewniany plac zabaw czy weekend nad morzem. Największą gratką okazały się jednak wejścia do tunelu aerodynamicznego, udostępnione przez Ośrodek Szkolenia Aeromobilno- Spadochronowego w Leźnicy Wielkiej, o które toczyła się naprawdę zacięta walka.
Piątkowa impreza, zdaniem wielu zgromadzonych,  była wielkim sukcesem. Parzęczew już dawno nie widział takich tłumów. Okazało się, że ludzi o dobrym sercu i ogromnej wrażliwości nie brakuje. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze działania bardzo serdecznie dziękujemy. Hojność gości i darczyńców sprawiła, że udało się zebrać naprawdę dużą sumę, która w całości zostanie przekazana na potrzeby małego Antosia. Szczegółowe informacje na ten temat zamieścimy już niebawem na stronie internetowej szkoły.

?Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…, wtedy proste ?dziękujemy? zawiera wszystko, co chcemy wyrazić…?

Aleksandra Sroczyńska- Kisser, Marta Stańczyk
(organizatorki akcji)

Back to top