Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Ruszyły szkolenia, spotkania oraz warsztaty

Kapitał Ludzki

Kapitał Ludzki

wup_ldz

EFS

 

Projekt pt. ?Aktywizacja furtka do zatrudnienia?

Współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PO Kapitał Ludzki

 

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu ?Aktywizacja furtką do zatrudnienia?, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO Kapitał Ludzki, rozpoczął od 2 kwietnia Br. spotkań, doradztwo, warsztatów oraz terapii rodzinnej.

 

Podczas spotkań grupowych oraz indywidualnych uczestnicy projektu korzystają z pomocy doradcy zawodowego. Dodatkowym wsparciem są zorganizowane warsztaty kompetencji społecznych, na których beneficjenci uczą się zarządzania czasem i stresem, rozwiązywania konfliktów oraz umiejętności komunikacji. Terapia rodzinna prowadzona przez psychologa i osobę ds. uzależnień obejmuje indywidualne spotkania uczestników wraz z rodzinami. Prawnik, kurator sądowy oraz pedagog prowadzą doradztwo, z którego może skorzystać również otoczenie beneficjentów. Ponadto w świetlicy dyżurują pracownicy socjalni, którzy pomagają beneficjentom logować się na portalach internetowych z ogłoszeniami o pracy, wysyłać i odbierać wiadomości e-mail, obsługiwać przeglądarki internetowe oraz rozwiązywać problemy urzędowe. Wspomniane spotkania i warsztaty odbywają się w wyremontowanej świetlicy ?Społeczne SPA?.

 

Od 17 kwietnia br. ruszyły szkolenia zawodowe prowadzone przez Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Zgierzu ?Magazynier z uprawnieniami na wózki jezdniowe?, w którym uczestniczy jedna kobieta i dwóch mężczyzn. 20 kwietnia rozpoczęły się również szkolenia z zakresu ?Wizaż, makijaż, stylizacja, i kreowanie wizerunku połączonego ze stylizacją paznokci? prowadzone przez Centrum Kształcenia Ustawicznego ?ERUDIO? w Łodzi, na które uczęszcza dziewięć kobiet.

 

 

 

 

 

Koordynator projektu

Sylwia Szymańska-Galon

Back to top