Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

IV Powiatowy Turniej Bibliotek

Jak co roku, w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie świętowano Światowy Dzień Książki. 23 kwietnia zorganizowano tu czwartą już edycję Powiatowego Turnieju Bibliotek.  Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Zgierski, który był także fundatorem części nagród. Głównym trofeum był bon wartości 1.000 zł na zakup nowości wydawniczych, o który walczyły cztery zespoły z bibliotek powiatu zgierskiego (Samorządowe LO im. R. Traugutta w Zgierzu, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Zgierzu,  Miejska Biblioteka Publiczna im. K. K. Baczyńskiego w Ozorkowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie). Na podium stanęła 3-osobowa reprezentacja Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Zgierzu. Drugie miejsce wywalczyła Miejska Biblioteka Publiczna im. K. K. Baczyńskiego w Ozorkowie, która otrzymała książki o wartości ponad 300 zł.

 

Konkurencje były różne. Jedne dotyczyły znajomości literatury (w tym roku tematem przewodnim turnieju była literatura podróżnicza) – uczestnicy odsłuchiwali fragmenty znanych powieści i wierszy, inne pozwalały wykorzystać płynność myślenia, pomysłowość i kreatywność.  
W obchody Światowego Dnia Książki,  jak i w sam turniej w wyjątkowy sposób włączyły się dzieci i młodzież ze szkół podstawowych: z Parzęczewa i Chociszewa oraz Gimnazjum w Parzęczewie. Liczne konkurencje kierowane do publiczności cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Animacje ruchowe połączone z konkursami literacko ? słownymi wywoływały pozytywne  poruszenie na sali, las podniesionych rąk oraz pełno śmiechu i radości z nagród niespodzianek, których w tym roku było naprawdę dużo.  Wydawnictwa: ?Znak?, ?Media Rodzina?, ?Drzewo Babel? oraz wydawnictwo ?Otwarte? ufundowały interesujące książki zarówno dla uczestników turnieju jak i dla  publiczności. Całość znakomicie poprowadził znany konferansjer i animator ? Marek Baluta.

Źródło: Paulina Wiktorowska

Back to top