Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską

50 lat małżeństwa za nimi…

Ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską i ponad pół wieku trwają przy złożonej sobie przysiędze.

3 października 2020 r. siedem par z terenu Gminy Parzęczew świętowało swój życiowy sukces, długoletnie pożycie małżeńskie. To właśnie ta piękna okazja była powodem sobotniej uroczystości w Forum Inicjatyw Twórczych. Szanownym Jubilatom w obecności ich rodzin wręczono „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom, które spędziły pięćdziesiąt lat w związku małżeńskim. Uroczystość poprowadziła Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Posiła. Aktu dekoracji dokonał Ryszard Nowakowski Wójt Gminy oraz Poseł na Sejm Marek Matuszewski. Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za zgodne i długie pożycie małżeńskie i za piękny przykład do naśladowania przez młode pokolenia złożył Wójt Gminy. Oprócz życzeń, Jubilaci otrzymali również listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki. Po wręczeniu medali, tak podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana. Impreza była okazją do wspomnień i refleksji. Wspólne świętowanie zakończył słodki poczęstunek, a także występ Pani Anny Szoszkiewicz, w jej repertuarze znalazł się m.in. utwór „Miłość Ci wszystko wybaczy”.

W tym roku Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

Marianna i Jan Arentowie, Marianna i Adam Dąbkowie, Genowefa i Jan Gałązkowie, Janina i Jan Grzeszkiewiczowie, Marianna i Kazimierz Jakusikowie, Lila i Marek Kałuziakowie, Maria i Wojciech Nolbrzakowie.
Wszystkim szczęśliwym parom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzymy radości z każdego dnia i wszelkiej pomyślności !!!

Back to top