Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Ogólnopolski wyścig Masters

W niedzielę, 4 listopada odbył się w Parzęczewie Ogólnopolski Wyścig Kolarski Masters o Puchar Polski. Organizatorami byli Gmina Parzęczew oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Kolarstwa i Turystyki Rowerowej Peleton. W zawodach ścigali się miłośnicy kolarstwa – od przedszkolaków do zawodników w wieku ponad osiemdziesięciu lat, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.  Kolarze ścigali się na dystansach od 29 do 90 km po trasie biegnącej przez miejscowości: Parzęczew, Dalików, Brudnów, Budzynek, Woźniki, Łążki, Chrząstów Wielki.

W trakcie wyścigu MASTERS mogliśmy podziwiać zmagania wielu sław kolarstwa szosowego w Polsce. Wśród nich znaleźli się m.in. Krzysztof Sujka, Lechosław Michalak, Grzegorz Stolarek, Dariusz Leduchowski czy sam Prezes Komisji MASTERS Grzegorz Turkiewicz. W wyścigu wzięli również udział reprezentanci Stowarzyszenia „Peleton”.  

Wśród najmłodszych uczestników wyścigu panowała atmosfera sportowej rywalizacji, a dopingujących rodziców rozpierała duma i radość z występów dzieci. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez samorząd Gminy Parzęczew. Wszyscy uczestnicy mogli bezpłatnie skorzystać z akademii rowerowej, która zlokalizowana była na terenie kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Parzęczewie. Uczestnicy mogli szkolić swoją jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na profesjonalnych przeszkodach rowerowych.  Akademia ufundowana była przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Parzęczewie. Na terenie szkoły pojawiła się również strefa aktywnego ruchu dla dzieci (ze względu na deszcz przeniesiona na salę gimnastyczną) z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Parzęczewie. Pogoda na szczęście nie wszystkich wystraszyła. Dzieci spędziły ten czas aktywnie wraz z rodzicami. Zainteresowaniem cieszyło się  również ognisko z  pieczeniem kiełbasek. Najmłodsi mogli także skorzystać z malowania twarzy, które wykonywały uczennice parzęczewskiej podstawówki.

Dziękujemy wszystkim którzy włożyli jakikolwiek wkład w organizację wyścigu. W szczególności dziękujemy strażakom ochotnikom z gminnych jednostek OSP z terenu gminy Parzęczew i Dalików oraz policjantom z Jednostek policji z Ozorkowa i Poddębic za zabezpieczenie trasy wyścigu. Dziękujemy również sponsorom i partnerom tj.: samorządowi Województwa Łódzkiego, firmom: Wolmax, Dorex, Abakus, Abus Polska, Termy Uniejów, Primavera, IR Jankowiak, Alwikor, Qair, GS Ozorków, Kryszpol, Firma Budowlana Tyburscy, WnD Oknoplast, Levant Caffe, Tamada Ozorków, 7 Miodowych Kontynentów, Mark Trans Sped, Salony Optyczne M.Wnuk.

Wyścig zorganizowano przy współfinansowaniu ze środków otrzymanych od samorządu Województwa Łódzkiego.  

Back to top