Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Sportowe nagrody Wójta

Jeszcze przed świętami Wójt Gminy Parzęczew nagrodził sportowców z terenu naszej gminy za szczególne osiągnięcia sportowe. W tym roku Sportową Nagrodę Wójta otrzymali Ewelina Malanowska i Mateusz Nowak. 
Ewelina, mieszkanka Chrząstówka, jest zawodniczką Olimpijczyka Ozorków, a jednocześnie uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie. W tym roku po raz kolejny udowodniła, że jest jedną z najlepszych pięściarek młodego pokolenia w kraju. Podczas Mistrzostw Polski Juniorek w Bolszewie wywalczyła srebrny medal, a tym samym zdobyła wicemistrzostwo Polski. Ewelina w przyszłości chciałaby rozwijać swoją sportową karierę jako trenerka.
Mateusz Nowak, mieszkaniec Chociszewa, to na co dzień zawodnik Chemika Bydgoszcz, uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. W tym roku wspólnie z kolegami z siatkarskiej reprezentacji Polski U19 wywalczył mistrzostwo świata. To już kolejny wielki sukces Mateusza – w ubiegłym roku wraz z drużyną wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy, a w dodatku został uznany najlepszym środkowym całego turnieju. Jego największym marzeniem jest udział w olimpiadzie – czego z całego serca mu życzymy.
Chcieliśmy docenić Wasze osiągnięcia sportowe, które są wynikiem Waszej ciężkiej pracy. Cieszę się, że wśród naszej społeczności znajdują się osoby, dla których sport jest życiową pasją, i które z determinacją dążą do osiągania wysoko stawianych sobie celów. Miło jest uhonorować Was za to, w czym jesteście najlepsi” – podkreślał Wójt Ryszard Nowakowski.
 
Back to top