Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Strażacy odebrali medale

W dniu wczorajszym w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej obchodzono Powiatowy Dzień Strażaka. Funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zgierskiego  spotkali się by odebrać odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Wśród druhów, którzy w dniu wczorajszym odbierali wyróżnienia znaleźli się strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy. Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej województwa łódzkiego nadało następujące odznaczenia:

– dh Ryszardowi Nowakowskiemu – złoty medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”

– dh Łukaszowi Chojnackiemu – srebrny medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”

– dh Markowi Kędzi – srebrny medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”

– dh Jackowi Malińskiemu – brązowy medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”

– dh Rafałowi Meresińskiemu – odznakę „Strażak Wzorowy”

Na ręce komendanta Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu ? st. bryg Zbigniewa Grzelaka zaproszeni goście złożyli kwiaty w podziękowaniu za służbę pełnioną przez strażaków. Wśród zaproszonych gości znaleźli się parlamentarzyści, włodarze miast i gmin z terenu powiatu zgierskiego, przedstawiciele służb mundurowych.

Podczas uroczystości podkreślano jak bardzo istotna dla życia całego społeczeństwa jest służba strażaków. Straż Pożarna jest jedną z najważniejszych i najbardziej docenianych służb mundurowych w Polsce. Strażacy już nie tylko gaszą pożary, ale także zajmują się ratownictwem drogowym, chemicznym czy wodnym.

Goście zaproszeni na wczorajszą uroczystość życzyli strażakom aby jak najrzadziej musieli wyjeżdżać do akcji, a jeśli już, to aby powroty z nich były zawsze bezpieczne.

Back to top