Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego. Przywykliśmy już do istnienia w naszym kraju samorządów, dlatego często zapominamy, jak znaczącą rolę odegrała ustawa z 8 marca 1990 r., która – przynosząc decentralizację władzy publicznej – oddała głos społecznościom lokalnym. Dzisiaj już wiemy, że reforma ta odniosła sukces. Osiągnięcia jednostek samorządowych przyczyniły się w ogromnym stopniu do społecznego i gospodarczego rozwoju całego kraju.

Jest to święto całej lokalnej społeczności, wszystkich mieszkańców, którzy – poprzez udział w wyborach samorządowych, aktywne działanie w sołectwach, szkołach, zakładach – budują swój samorząd.

Dziś Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski  podczas spotkania z pracownikami, podziękował za wspólne działanie na rzecz rozwoju naszej gminy. Podkreślił jak ważna jest dobra współpraca, ponieważ bez niej nie bylibyśmy w miejscu w jakim teraz jesteśmy. Ten rok jest szczególny, chociażby ze względu na ilość realizowanych przez gminny samorząd inwestycji. Ich wartość w tym roku sięgnie blisko 7 mln złotych i jest to najwięcej w historii gminy.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, wszystkim pracownikom Urzędu Gminy
i jednostek samorządowych składam serdeczne podziękowania
za pracę na rzecz rozwoju Gminy Parzęczew.

Życzę Państwu, aby Wasze wysiłki były zawsze dostrzegane i  doceniane przez mieszkańców, a praca zawodowa przynosiła jak najwięcej satysfakcji.
Życzę również pomyślności i sukcesów w życiu prywatnym.

Wójt Gminy Parzęczew –  Ryszard Nowakowski

Back to top