Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Stypendia dla ósmoklasistów

W ubiegłym tygodniu zakończył się rok szkolny. Najstarsi uczniowie po raz ostatni w szkolnych murach i takim składzie spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i przyjaciółmi ze szkolnych ławek. Z tej okazji w czwartek i piątek w szkołach podstawowych w Parzęczewie i Chociszewie odbyły się uroczyste akademie przygotowane przez ósmoklasistów. Żeby tradycji stało się zadość, każda z nich rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Wręczono nagrody i wyróżnienia, a na zakończenie każdej z uroczystości młodzież przygotowała część artystyczną.

„Był to rok wytężonej pracy uczniów, nauczycieli i zaangażowanych jak nigdy dotąd rodziców. Mimo, ograniczeń jakie wprowadziła pandemia udało się sprostać wszystkim wyzwaniom, a jednocześnie przeprowadzić remonty, kiedy młodzież nie przebywała w szkole. Dziękuję za to dyrekcji i nauczycielom, pracownikom obsługi oraz rodzicom. Tegorocznym absolwentom życzę pomyślności i radości w dalszym życiu. Realizujcie swoje pasje i marzenia.” – powiedział Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski.

Na ręce najlepszych uczniów Wójt wręczył stypendia. W Szkole Podstawowej w Parzęczewie otrzymali je Anna Fabjanowska, Sandra Grzelak, Ewelina Szymańska i Konstancja Kisser. Spośród uczniów Szkoły Podstawowej w Chociszewie wyróżnione zostały Martyna Bartczak i Jagoda Pęgowska.

Stypendia przyznawane przez Wójta Gminy Parzęczew są formą wspierania edukacji uczniów uzdolnionych. Przyznawane są osobom wyróżniającym się wynikami w nauce, laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych i innych konkursów organizowanych na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Jak widać, takich uczniów w naszych szkołach nie brakuje. Należy podkreślić, że oprócz dużego zaangażowania uczniów i nauczycieli wpływ na to ma również fakt, że gminne placówki oświatowe są bardzo dobrze wyposażone. Inwestycje w nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny, bogaty zbiór pomocy naukowych oraz liczne projekty edukacyjne przynoszą wymierne efekty.

Back to top