Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

„Świat oczami Młodych” – konkurs na projekt znaczka pocztowego

Szkoła Podstawowa w Parzęczewie bierze udział w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska i Pocztę Polską. „Świat oczami młodych” jest konkursem, który porusza ważne społecznie tematy. Konkurs nie tylko edukuje młodzież w wybranych sprawach, ale stwarza jej również możliwość wypowiedzi i dyskusji. Druga edycja konkursu pod hasłem „Ratujemy Klimat” poświęcona jest tematyce zmian klimatu i sposobów jego ochrony.

Znaczek pocztowy to nie tylko obrazek naklejany na kopertę, nie tylko potwierdzenie opłaty za przesłanie listu. Jest to przede wszystkim dzieło sztuki. Potrzeba wielu lat, aby dojść do takiej wprawy, żeby móc projektować znaczki. Wielu profesjonalnych grafików marzy, aby owoce ich twórczości znalazły się na znaczkach pocztowych. Krajowe i międzynarodowe konkursy są okazją do zaprezentowania własnych osiągnięć, pochwalenia się talentem i osiągnięciami.

Konkurs „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość dla młodzieży samodzielnego zaprojektowania znaczka. Trzy najlepsze projekty wraz z nazwiskami ich autorów znajdą się na znaczkach wydanych w nakładzie minimum 80 tys. egzemplarzy. Będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki i setki lat trafią do klaserów filatelistów.

W konkursie mogą brać udział uczniowie w wieku 10-19 lat.

Koordynatorem działań w Szkole Podstawowej w Parzęczewie jest Pani Katarzyna Zatorska-Pacel.

Back to top