Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

„W ŚRODKU MIASTA”

W dniu 21.03.2002 r. ( Pierwszy dzień wiosny ) uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej i uczniowie Gimnazjum w Parzęczewie obejrzeli mini – spektakl teatralny przygotowany przez artystów łódzkiego teatru „ Piccolo” pt.: „ W środku miasta” (akcja dla szkół „Żyj bez nałogów”).

Przedstawienie w bardzo efektowny sposób zaprezentowało problemy rodzin patologicznych .

Interesująca scenografia i pomysły inscenizatorskie sprawiły, że młodzież z zainteresowaniem obejrzała spektakl. Dobrym pomysłem była dyskusja aktorów i publiczności oraz konkursy angażujące młodzież i skłaniające do wypowiedzenia sądów, opinii o problemach rodziny i miejsca młodego człowieka we współczesnym świecie. Przesłanie spektaklu było czytelne i atrakcyjne dla młodzieży, choć w uwagach po zakończeniu spotkania podkreślali fakt, że na sali powinni znaleźć się również rodzice, bo ich w dużej mierze dotyczą pokazane sceny.

Ostatnim, ale bardzo ciekawym elementem spotkania była dyskusja pani terapeutki, która wyjaśniła iż dorośli chcą pomagać młodzieży, która znalazła się w trudnej sytuacji, stała się ofiarą przemocy, sięgnęła po alkohol lub narkotyki. W dyskusji udział wzięły panie policjantki z

Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu – Wydział Nieletnich oraz miejscowy dzielnicowy. Panie policjantki uświadomiły młodzież czym jest przestępstwo, co jest przestępstwem, jakie kary czekają na tych, którzy rozprowadzają narkotyki lub wymuszają pieniądze.

Reasumując uważam, że tego typu przedsięwzięcia w sposób korzystny oddziałują na młodzież i przyczyniają się do lepszego zrozumienia problemów związanych z zagrożeniem społecznym.

Back to top