Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Wakacje 2002

Dobiegły końca wakacje, szczególnie lubiane przez dzieci. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Parzęczewie zaproponował dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy kilka form wypoczynku letniego. Był to obóz dochodzeniowy, dwa turnusy obozu kondycyjnego oraz wyjazd nad morze.

Podczas dwutygodniowego wypoczynku nad morzem dzieci przebywały w ośrodku „Gromada” w Rowach.

Jedną z wielu atrakcji mile wspominanych przez uczestników była wycieczka do Ustki i rejs statkiem po morzu.

Dzieci uczestniczyły również w wielu pieszych wyprawach do pobliskich okolic, zwiedziły Słowiński Park Narodowy. Kolejną atrakcją był występ iluzjonisty Andrzeja Poźniaka. Podczas tego występu dzieci z wielkim zainteresowaniem i zdziwieniem obserwowały przedstawiane magiczne sztuczki, wiele też się same nauczyły.

Oprócz codziennych kąpieli w morzu dzieci brały udział w zajęciach organizowanych na terenie ośrodka m.in. w zajęciach integracyjnych, plastycznych oraz ruchowych.

Wieczory umilały dzieciom dyskoteki, wspólne biesiadowanie, śpiewy, opowiadanie dowcipów, różnych historyjek przy ognisku i dźwiękach gitary.

W czasie obozu prowadzono wiele konkursów z nagrodami m.in. „Konkurs na najpiękniejsze przebranie i fryzurę”, Konkurs na najpiękniejszy totem domku”, „Konkurs czystości” i wiele innych. Dzieci podczas organizowanych konkursówwykazywały się zaangażowaniem, pomysłowością i poczuciem humoru.

Szczególnie dużo radości sprawiał dzieciom koncert zaprzyjaźnionego zespołu „Kowalski”, wspólne zdjęcia, autografy.

Kąpiele dzieci w morzu odbywały się pod opieką wykwalifikowanych ratowników i opiekunów sumiennie dbających o bezpieczeństwo dzieci.

Biorąc pod uwagę opinie uczestników obozu myślę, że wyjazd zorganizowany przez GOKSiR był ciekawy a dzieci wypoczęły, spędziły czas wesoło i pożytecznie.

Back to top